Ile zabiegów jest potrzebnych do uzyskania pełnego efektu mezoterapii?

Jak działa zabieg laserowego powiększania ust?

Jeśli rozważasz zabieg powiększania ust, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jak to działa. Zabieg wykonywany jest poprzez wstrzyknięcie w usta niewielkiej ilości własnego tłuszczu pacjenta. Przy użyciu specjalistycznej wirówki komórki tłuszczowe są oddzielane, a następnie ostrożnie wstrzykiwane w wargi. Cała procedura trwa około 30 minut do jednej godziny. Około 60 do 75 procent wstrzykniętego tłuszczu pozostanie na stałe w organizmie.

Wypełniacze skórne

Zabiegi laserowego powiększania ust mogą zapewnić pacjentom pełniejsze, pulchniejsze usta. Mogą one również zmniejszyć drobne linie wokół ust. Lekarz może pomóc Ci zdecydować, która metoda powiększania ust będzie dla Ciebie najlepsza – informacja ta pochodzi bezpośrednio od autora portalu Proste Rysowanie. Pacjenci powinni poinformować lekarza o wszelkich alergiach, schorzeniach i przyjmowanych lekach przed zabiegiem.

Podczas zabiegu lekarz umieści w ustach wypełniacz. Zazwyczaj wypełniaczem jest kwas hialuronowy. Wypełniacz jest wstrzykiwany równomiernie wzdłuż naturalnej linii ust. Przez kilka godzin po zabiegu możesz odczuwać pewien obrzęk.

Istnieje kilka rodzajów wypełniaczy skórnych, które chirurg kosmetyczny może zastosować podczas zabiegu laserowego powiększania ust. Restylane, który jest najpopularniejszym wypełniaczem skórnym, to rodzaj żelu wykonanego z kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego. Jest zatwierdzony przez FDA do powiększania ust. Zawiera długotrwały kwas hialuronowy i może być łatwo formowany, aby dopasować się do konturów.

Po zabiegu należy udać się do chirurga kosmetycznego na wizytę kontrolną dwa tygodnie po zabiegu. Po zabiegu chirurg kosmetyczny może chcieć zrobić zdjęcia ust, aby upewnić się, że jesteś zadowolona z rezultatów. Należy również unikać dotykania ust przez 24 godziny oraz wykonywania innych ćwiczeń lub czynności, które mogą spowodować obrzęk.

Wypełniacze skórne są bardzo popularnymi zabiegami kosmetycznymi i mogą dać Ci dramatyczne rezultaty bez operacji. Dr Yamamoto jest wysoko wykwalifikowanym chirurgiem kosmetycznym z doświadczeniem w zabiegach z użyciem wypełniaczy skórnych. Oceni Cię i określi, jakie masz cele kosmetyczne i ile wypełniacza skórnego będziesz potrzebować.

Najlepszym wyborem w przypadku zabiegów wypełniania ust jest dermatolog z certyfikatem. To eksperci, którzy wiedzą, jak dobrać odpowiedni produkt do Twoich potrzeb. Oznacza to, że otrzymasz najlepsze możliwe rezultaty kosmetyczne. Najczęstszym wypełniaczem jest Juvederm, ale dostępnych jest wiele innych rodzajów wypełniaczy.

Zabieg trwa około 20-30 minut, w zależności od obszaru, który jest poddawany zabiegowi. Po zabiegu może wystąpić obrzęk, zasinienie i zaczerwienienie. Objawy te ustępują jednak w ciągu kilku dni. W celu zminimalizowania dyskomfortu można zastosować miejscowy krem znieczulający.

Wypełniacze skórne są bezpieczną i skuteczną opcją dodawania objętości ustom. Dzięki nim lekarze mogą nadać ustom kształt, stworzyć bardziej wyraziste usta i poprawić wygląd granic ust. Zabieg może nawet przywrócić objętość ustom i sprawić, że będą się one wydawały pulchniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Wypełniacze dermalne na bazie kwasu hialuronowego mogą być stosowane jako zabieg przeciwstarzeniowy. Wypełniacze te naśladują kwas hialuronowy, który występuje naturalnie w organizmie. Do najczęściej stosowanych wypełniaczy skórnych należą Juvederm i Restylane, które mogą wygładzić drobne zmarszczki i uwydatnić usta.

Implanty

Istnieje kilka opcji powiększania ust, w tym zastosowanie implantów. Zabiegi te są zazwyczaj wykonywane w znieczuleniu miejscowym i trwają od 60 do 90 minut. Pacjenci mogą zazwyczaj wrócić do domu tego samego dnia, co zabieg. Typowy koszt powiększenia ust wynosi od 3 000 do 6 000 dolarów.

Po wysterylizowaniu ust i obszaru wokół nacięć, dr Nichols wstrzyknie środek znieczulający. Następnie wykona serię nacięć w kącikach ust. Następnie chirurg plastyczny umieści implant przez tunel utworzony w wardze. Implant zostanie umieszczony tuż pod tłuszczem i powyżej mięśni warg. Chirurg zamknie nacięcia szwami wchłanialnymi.

Pacjenci mogą odczuwać obrzęk i zasinienie po zabiegu. Objawy te utrzymują się przez 3 do 4 dni i mogą powodować pewne trudności w mówieniu lub poruszaniu ustami. Objawy te ustępują zwykle w ciągu tygodnia, chociaż niektórzy pacjenci zgłaszają wrażliwość na ucisk przez dwa tygodnie po zabiegu. Jednak po ustąpieniu zasinienia i obrzęku pacjent będzie miał trwale pełniejsze usta.

W przeciwieństwie do wypełniaczy silikonowych stosowanych w innych metodach, implanty PermaLip nie mają szansy na pęknięcie lub niepowodzenie. W rzeczywistości materiał jest wykonany z miękkiego silikonu i nie degeneruje się do otaczającej tkanki. Pacjenci mogą mieć usunięte implanty, jeśli sobie tego życzą. PermaLip może być wykonywany jako samodzielny zabieg ambulatoryjny lub jako część dolnego liftingu twarzy.

Inną możliwością powiększenia ust jest przeszczep warg. Zabieg ten polega na pobraniu niewielkiej ilości tłuszczu z ciała. Następnie świadczeniodawca wstrzykuje komórki tłuszczowe w usta. Przeszczepione komórki tłuszczowe sprawiają, że usta wydają się pełniejsze na dłużej niż w przypadku wstrzykiwania wypełniaczy. Implanty ust mogą być umieszczone w górnej lub dolnej wardze.

Zabieg jest minimalnie inwazyjną procedurą, która jest bardzo skuteczna w odmładzaniu zmarszczonych lub postarzałych ust. Tkanka podstawowa napnie się i uformuje w kształt litery “V”, nadając górnej wardze młodzieńczy wygląd. Rekonwalescencja trwa kilka tygodni, a pacjenci powinni nawilżać obszar po zabiegu, aby zapewnić maksymalny komfort.

Operacja wszczepienia implantu wargi jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym i może być połączona z lekką sedacją. Zabieg trwa zazwyczaj od 35 do 60 minut. Pacjenci mogą doświadczyć umiarkowanego zasinienia i obrzęku po zabiegu. Są one jednak stosunkowo niewielkie i często ulegają samoograniczeniu. Implant jest zwykle umieszczany przez małe nacięcia w kąciku ust.

Jeśli szukasz naturalnie wyglądającego, nieinwazyjnego sposobu na poprawę rozmiaru ust, rozważ zabieg powiększania ust w Santa Barbara. Ta nowoczesna placówka medyczna jest prowadzona przez certyfikowanego chirurga plastycznego twarzy Dr. Gregory S. Keller, MD. Praktyka obsługuje pacjentów z Santa Barbara, Beverly Hills i innych obszarów w Kalifornii. Wstępna konsultacja jest bezpłatna.

Podnosimy usta pod nosem

Istnieje kilka sposobów na poprawę wyglądu ust przy użyciu technologii laserowej. Pierwszą metodą jest bezpośredni lifting ust, który usuwa skórę z górnej wargi. Zabieg ten zwiększa wysokość czerwonej wargi i zmniejsza odległość między nią a nosem. Metoda ta pomaga również sprawić, że przednie zęby wydają się bardziej widoczne. Rezultaty tego zabiegu są tymczasowe, a rekonwalescencja trwa kilka miesięcy.

Druga metoda polega na wstrzyknięciu w ten obszar preparatu do tkanek miękkich. Do wprowadzenia preparatu lekarz używa bardzo cienkich igieł. Po wstrzyknięciu należy unikać wywierania silnego nacisku na ten obszar. W przypadku uczucia dyskomfortu można zastosować lód. Należy również unikać stosowania produktów do ust do czasu zagojenia się tego obszaru.

Wstrzykiwanie tłuszczu to kolejna procedura stosowana w celu zwiększenia objętości ust. Niewielka ilość własnego tłuszczu pacjenta jest pobierana i oczyszczana. Następnie jest on ostrożnie wstrzykiwany w usta, co może trwać od pół godziny do godziny. Nie wszystkie komórki tłuszczowe przeżywają zabieg, ale około 60 do 75% pozostaje w leczonym obszarze.

Inna metoda, zwana “powiększaniem ust”, polega na usunięciu małego paska skóry na granicy różowej części wargi. Umożliwia to przesunięcie różowej części wargi do góry i na zewnątrz. Ta technika jest zazwyczaj stosowana w przypadku dolnej wargi. Zabieg ten polega również na zwinięciu skóry pod wermionem w dół i na zewnątrz. Zabieg ten pozwala również pacjentowi na zachowanie kształtu “łuku Kupidyna” na ustach.

Zabieg nie jest bolesny, choć po jego wykonaniu pacjenci mogą odczuwać pewien obrzęk, zaczerwienienie i tkliwość. Po ustąpieniu obrzęku pojawi się wypełniacz. Rezultaty utrzymują się około sześciu miesięcy. Jeśli rozważasz ten zabieg, powinieneś upewnić się, że poinformujesz lekarza, jeśli masz jakiekolwiek alergie lub cierpisz na przeziębienie. Należy również powiadomić lekarza o wszelkich lekach lub innych warunkach, które mogą mieć wpływ na usta.

Zabieg trwa na ogół około 45 minut. Czas rekonwalescencji będzie się różnił, ale będzie minimalny. Siniaki i obrzęki są powszechne. W wyniku zabiegu usta stają się pełniejsze. Po zabiegu usta mogą być lekko opuchnięte przez kilka dni. Kilka osób uważa to za niekomfortowe. Niemniej jednak, zabieg jest skuteczny i stanowi doskonały sposób na poprawę wyglądu ust.

Zabieg jest nieinwazyjną, laserową metodą powiększania ust. Pompowanie ust wspomagane laserem to zaawansowana technika pozwalająca radykalnie zwiększyć objętość ust. Rezultaty są subtelniejsze niż w przypadku wypełniaczy do ust, więc nawet jeśli miałaś inne zabiegi, możesz skorzystać z powiększania ust tą metodą. W zabiegu tym wykorzystuje się technologię lasera Nd-YAG, który dostarcza krótkie impulsy energii w celu stymulowania produkcji kolagenu w ustach.

Zabieg laserowego powiększania ust może osiągnąć podobne rezultaty jak metody tradycyjne, ale z krótszym czasem rekonwalescencji. Może on zwiększyć rozmiar ust i wygładzić wszelkie fałdy i linie w wargach. Inną opcją powiększenia ust jest zastosowanie wstrzykiwanych produktów żelopodobnych. Produkty te zawierają kwas hialuronowy, który naturalnie znajduje się między komórkami. Jednak jest to rozwiązanie tymczasowe, i istnieje pewne ryzyko związane z tymi procedurami. Niektóre państwa zabraniają stosowania wypełniaczy do ust, więc należy upewnić się, że zapytasz swojego lekarza przed poddaniem się temu zabiegowi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy sauna pomaga na cellulit?
Czytaj Dalej

Czy sauna pomaga na cellulit?

Jeśli masz cellulit, możesz się zastanawiać, czy sauna pomoże. W końcu sauna może pomóc Ci spalić kalorie, ponieważ…