Chociaż użycie krwi w celach kosmetycznych może wydawać się niecodzienne, to właśnie w tej substancji tkwi sekret zdrowych i gęstych włosów. Chodzi tu dokładnie o osocze bogatopłytkowe, które jest pozyskiwane z niewielkiej ilości krwi pobranej od pacjenta przed zabiegiem. Dzięki wysokiej zawartości płytek krwi i czynników wzrostu ma ono korzystne działanie na skórę głowy i mieszki włosowe. Dowiedz się więcej na temat tej innowacyjnej metody przeciwdziałania wypadaniu włosów i wspomagania ich wzrostu.
Czym jest osocze bogatopłytkowe?
Osocze bogatopłytkowe to preparat krwiopochodny, który składa się z dużej ilości płytek krwi. Po wstrzyknięciu w skórę wytwarza czynniki wzrostu i stymuluje procesy naprawcze tkanek. W medycynie regeneracyjnej osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywane m.in. w leczeniu urazów mięśni, uszkodzeń stawów, trudno gojących się ran. Dzięki zabiegom na skórę twarzy można przyspieszyć jej regenerację, poprawić jędrność i elastyczność, spłycić zmarszczki. Osocze bogatopłytkowe znajduje zastosowanie również w trychologii – mezoterapia skóry głowy tym autologicznym preparatem jest w stanie pobudzić nawet uśpione mieszki włosowe.
Osocze bogatopłytkowe na skórę głowy – sposób na piękne włosy
Osocze bogatopłytkowe stosuje się na skórę głowy w celu stymulacji mieszków włosowych do wzrostu nowych, zdrowych włosów. Czynniki wzrostu obecne w osoczu wspierają procesy regeneracyjne w obrębie cebulek włosowych, prowadząc do stopniowej poprawy struktury włosów i ich wzmocnienia. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym na skórę głowy jest szczególnie polecana osobom zmagającym się z umiarkowanym łysieniem androgenowym, ale może być także stosowana profilaktycznie u osób, które chcą poprawić kondycję cienkich, łamiących się włosów. Efekty, jakich można się spodziewać, to przede wszystkim zahamowanie wypadania włosów, wzmocnienie ich oraz zagęszczenie.
Na czym polega zabieg osoczem bogatopłytkowym na skórę głowy?
Przed przystąpieniem do mezoterapii osoczem bogatopłytkowym na skórę głowy lekarz musi przeprowadzić konsultację z pacjentem. Celem jest ocena stanu włosów i skóry głowy oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu specjalista pobiera niewielką ilość krwi z żyły łokciowej, aby następnie poddać ją procesowi wirowania. Już po kilku minutach uzyskiwany jest koncentrat płytek krwi, który od razu może zostać wstrzyknięty w skórę głowy. Lekarz wykonuje precyzyjne iniekcje na całej powierzchni skóry głowy lub tylko na wybranych fragmentach. Następnie wykonuje delikatny masaż, który pozwala na równomierne rozprowadzenie substancji i uzyskanie maksymalnych efektów.
Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się zazwyczaj wykonanie serii kilku zabiegów. Liczba sesji może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, ale zazwyczaj wynosi od trzech do sześciu zabiegów w odstępach kilku tygodni. Efekty mezoterapii osoczem bogatopłytkowym są widoczne po kilku miesiącach, kiedy można zauważyć wyraźny wzrost nowych włosów. Dla podtrzymania efektów warto regularnie poddawać się zabiegowi.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej i regeneracyjnej, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Miracki Clinic w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Łodzi.
Treść promocyjna
Podobne tematy