Leczenie rozstępów metodą mezoterapii igłowej? Czy jest to możliwe?

Leczenie rozstępów metodą mezoterapii igłowej? Czy jest to możliwe?

Wstrzykiwanie komórek macierzystych do organizmu wykazuje obiecujące wyniki w leczeniu rozstępów. Komórki te migrują do najsłabszych tkanek i zastępują uszkodzone komórki, powodując regenerację danego obszaru. Oprócz komórek macierzystych, wstrzyknięcie nici ma działanie lecznicze, ponieważ nici te indukują produkcję nowych włókien kolagenowych, a tym samym gojenie rozstępów.

Microneedling

Microneedling to zabieg, który może skutecznie wyeliminować rozstępy na ciele. Zabieg jest szybki i bezbolesny. Polega na przesuwaniu pióra do microneedlingu w różnych kierunkach i tworzeniu małych nakłuć na skórze. Zabieg trwa zazwyczaj od 20 do 30 minut. Pacjenci mogą spodziewać się widocznych rezultatów po czterech do sześciu sesjach. Badania wykazały, że ma on wysoki wskaźnik sukcesu i jest bezpieczny dla większości pacjentów.

Microneedling działa poprzez indukowanie produkcji kolagenu w organizmie. Może być stosowany do leczenia wielu problemów skórnych, w tym rozstępów i blizn potrądzikowych. Zabieg jest bezpieczną i skuteczną alternatywą dla zabiegów laserowych. Może trwale zmniejszyć wygląd rozstępów w ciągu kilku krótkich miesięcy.

Technika działa najlepiej na rozstępy, które są stosunkowo nowe. Starsze są trudniejsze do leczenia. Zabieg nie jest odpowiedni dla rozstępów, które są białe lub szare.

Mezoterapia

Microneedling jest bezpieczną i skuteczną metodą leczenia rozstępów i drobnych zmarszczek poprzez stymulację produkcji włókien kolagenu i elastyny w skórze. Zabieg wykonywany jest poprzez wprowadzenie w skórę cienkiej igły. Mikroigły penetrują górne warstwy skóry, tworząc maleńkie ranki. Mikroigły powodują miejscowe uszkodzenia skóry, ale nie uszkadzają naskórka. Zabieg Microneedling może być również stosowany w celu zmniejszenia widoczności drobnych linii i zmarszczek.

U pacjentów poddanych tej procedurze może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk i zasinienie po zabiegu. Łagodne środki przeciwbólowe i zimny okład mogą pomóc w zmniejszeniu tych efektów ubocznych. Do uzyskania optymalnych rezultatów może być konieczne przeprowadzenie od ośmiu do dziesięciu sesji. Każda sesja może trwać około godziny. Czas rekonwalescencji może wynosić od dwóch do pięciu tygodni.

Zabiegi mogą zmniejszyć wygląd rozstępów i poprawić elastyczność skóry. Mezoterapia jest bezpieczna dla mężczyzn i kobiet w każdym wieku, chociaż nie jest zalecana dla osób z istotnymi warunkami medycznymi. Mogą one obejmować poważną astmę, epilepsję i rozrusznik serca. Nie jest również zalecany dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Zabieg laserowy

Zabieg laserowy na rozstępy to skuteczny sposób na wyeliminowanie tych nieestetycznych śladów. W zabiegu wykorzystuje się specjalistyczne ręczne narzędzie obsługiwane przez specjalistę od skóry. Dostarcza ono kombinację ciepła termicznego i długości fal świetlnych do dotkniętego obszaru, stymulując nowe komórki skóry i uruchamiając naturalny proces regeneracji organizmu. Zazwyczaj dla uzyskania najlepszych rezultatów konieczna jest seria czterech do sześciu zabiegów.

Ogólnie rzecz biorąc, nowsze białe rozstępy najlepiej reagują na zabieg. Zabieg może nie działać na starsze, zaczerwienione rozstępy. Ciemniejsze typy skóry powinny unikać tego zabiegu, ponieważ leczenie laserowe może powodować hiperpigmentację. Jeśli masz rozstępy o ciemnej karnacji, możesz rozważyć inną opcję leczenia.

Laserowe leczenie rozstępów jest zabiegiem niechirurgicznym, którego wykonanie zajmuje około 30 minut. Nie wiąże się z zabiegiem chirurgicznym i nie ma przestojów. W zależności od stanu skóry, nowe lub stare rozstępy mogą wymagać do czterech zabiegów.

Nieinwazyjny zabieg

Nieinwazyjny zabieg na rozstępy igłowy to zabieg, który wykorzystuje małe igły do wstrzykiwania wybranych składników odżywczych do głębszych warstw skóry. Zabieg ten powoduje intensywną regenerację skóry i stymuluje produkcję kolagenu. Zabieg pomaga zmniejszyć widoczność rozstępów poprzez wygładzenie ich struktury i poprawę koloru. Ponadto zabieg jest bezpieczny, komfortowy i może pomóc w odzyskaniu poziomu energii. Zabieg ten jest również pomocny w redukcji zmarszczek i ujędrnianiu skóry.

MESO STRETCH MARK REMOVER to skuteczny produkt do mezoterapii, który zawiera składniki aktywne zapobiegające powstawaniu rozstępów i zmniejszające ich widoczność. Posiada zdolność do ujędrniania macierzy kolagenowej i nawilżania zmienionych chorobowo obszarów skóry. Kolagen jest białkiem, które stanowi około 25% ludzkiego ciała, co czyni go niezbędnym dla zdrowia i sprężystości skóry. Jednak w miarę starzenia się, produkcja kolagenu w skórze zmniejsza się i pojawiają się rozstępy.

Microneedling to skuteczny zabieg, który wspomaga produkcję kolagenu i elastyny. Technika ta wykorzystuje drobne, sterylne igły do nakłuwania skóry. Te mikrourazy tworzą mikrokanały i umożliwiają aktywnym składnikom mezoterapii łatwiejsze dotarcie do skóry właściwej. Oprócz skuteczności w przypadku rozstępów, microneedling może również poprawić wiotkość skóry i zmniejszyć widoczność trądziku i ciemnych plam.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić olejek na cellulit
Czytaj Dalej

Jak zrobić olejek na cellulit

Jeśli zastanawiałaś się jak zrobić olejek na cellulit, to dobrze trafiłaś. Istnieje kilka składników, które można połączyć, aby…
Czy Cellulit można szybko zlikwidować?
Czytaj Dalej

Czy Cellulit można szybko zlikwidować?

Istnieje wiele nieinwazyjnych zabiegów na cellulit. Należą do nich dieta i programy ćwiczeń, które celują w mięśnie dolnej…
Czy zimny prysznic pomaga na cellulit?
Czytaj Dalej

Czy zimny prysznic pomaga na cellulit?

Zimny prysznic może zmniejszyć widoczność cellulitu, poprawić krążenie i spalić tłuszcz. Pomaga również ujędrnić mięśnie i obudzić obszary…