Czy mezoterapia igłowa odmładza skórę?

Czy mezoterapia igłowa odmładza skórę?

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry, wiele osób zastanawia się, czy mezoterapia igłowa jest naprawdę konieczna. Należy pamiętać, że żaden domowy zabieg nie da takich samych efektów jak zabieg w gabinecie. Produkty do mezoterapii domowej nie dotrą na tę samą głębokość, ale mogą dać Ci wrażenie rezultatów zabiegu w gabinecie.

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia to technika medyczna, w której do skóry właściwej wstrzykuje się mieszankę witamin, aminokwasów i wyciągów roślinnych. Substancje te następnie odżywiają i leczą skórę od wewnątrz. Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje łagodne fale ultradźwiękowe do wstrzykiwania składników aktywnych w głębsze warstwy komórek skóry.

Na skórę nakładany jest miejscowo roztwór składników aktywnych, który jest pobudzany do wnikania w głąb środkowej warstwy skóry. Proces ten wspomaga również krążenie krwi i limfy. W połączeniu z regularną pielęgnacją skóry, mezoterapia może pomóc w walce z wolnymi rodnikami, pobudzić aktywność komórkową, zwiększyć produkcję kolagenu i elastyny oraz poprawić ogólny koloryt i strukturę skóry.

Chociaż mezoterapia jest stosunkowo nowym zabiegiem, jej popularność szybko rośnie. Jednak w niewielu badaniach sprawdzono jej bezpieczeństwo i skuteczność. Pomimo stosunkowo niskich kosztów, pozostaje wiele pytań dotyczących tego, czy mezoterapia ma uzasadnienie naukowe. Celem tego badania była ocena efektów klinicznych iniekcji mezoterapii oraz ilościowa ocena zmian histologicznych wywołanych przez te iniekcje.

Zabieg mezoterapii bezigłowej ma wiele zalet. Jest popularną alternatywą dla zastrzyków kosmetycznych, ponieważ jest nieinwazyjny, nietoksyczny i odpowiedni dla wszystkich typów skóry. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny dla osób ze starzejącą się skórą, jak również dla osób ze skórą wrażliwą.

W zależności od obszaru, który ma być poddany zabiegowi, czas trwania zabiegu będzie się wahał od 30 minut do godziny. Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz przeprowadzi test płatkowy i pełną konsultację. Po kilku tygodniach efekty będą zauważalne. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się poddanie się co najmniej trzem zabiegom, czyli dwóm cyklom w ciągu roku.

Mezoterapia jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem o minimalnym czasie przestoju. Niektóre osoby mogą wrócić do swoich normalnych zajęć zaraz po poddaniu się zabiegowi. Inni mogą potrzebować dnia wolnego od pracy lub aktywności fizycznej. Zabieg może nie być objęty ubezpieczeniem, ale jest bezpieczny i skuteczny w odmładzaniu skóry.

Mezoterapia działa najlepiej z nieinwazyjnym systemem, który wykorzystuje elektroporację. Jest ona bardziej efektywna niż metoda igłowa, ale ma swoje wady. Wymaga odpowiedniego przygotowania skóry przed zabiegiem, może powodować zasinienia lub stany zapalne. Osłabia również barierę ochronną skóry, co pozwala pożądanym cząsteczkom wnikać głębiej w skórę.

Pomimo tego, że mezoterapia jest zabiegiem mało inwazyjnym, może przynieść znaczącą poprawę starzejącej się skóry. Naukowcy stwierdzili, że może ona poprawić wygląd zmarszczek mimicznych i poprawić jakość skóry. W jednym z badań klinicznych sześć kobiet, które cierpiały z powodu zmarszczek okołoustnych, poddano sześciu sesjom mezoterapii w dwutygodniowych odstępach.

Poza tym, że metoda ta eliminuje konieczność przestojów, jest bezpieczna. Aby zobaczyć pożądane rezultaty, zaleca się kilka sesji. Podczas kilku pierwszych sesji skóra może być zarumieniona i ciepła. Objawy te ustępują jednak zwykle po kilku godzinach. Po tym czasie skóra będzie odczuwana jako nawilżona i pulchna. Czas przestoju po zabiegu mezoterapii bezigłowej jest minimalny. Można go nawet dodać do profesjonalnej pielęgnacji skóry.

Microneedling

Microneedling to popularny zabieg stosowany w leczeniu problemów z twarzą, w tym trądziku i blizn. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, jednocześnie budując nowe naczynia włosowate w skórze. Pomaga również zmniejszyć trądzik i blizny poprzez ukierunkowanie na gruczoły łojowe. Zabieg może trwać kilka miesięcy, aby zobaczyć jego pełny efekt.

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona lub opuchnięta przez kilka godzin. U niektórych osób może wystąpić również punktowe krwawienie i zasinienie. Rezultaty są często zauważalne po tygodniu, ale pełne efekty zabiegu będą widoczne dopiero po kilku miesiącach. Mezoterapia

jest również skuteczna w leczeniu problemów z pigmentacją skóry. Zawiera ona niezbędne składniki dla zdrowej skóry, które pomagają zwalczać cienie pod oczami i plamy na skórze. Zabieg jest bardziej komfortowy niż microneedling. Przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie miejscowe, aby zmniejszyć ból i czas przestoju.

Microneedling to popularny zabieg niechirurgiczny, który wykorzystuje wiele małych igieł do penetracji skóry właściwej. Zabieg ten może odmłodzić skórę poprzez zwiększenie produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Może poprawić wygląd blizn potrądzikowych i zmarszczek, a nawet zmniejszyć wygląd rozstępów. Zabieg może być wykonywany na wszystkich rodzajach skóry.

Microneedling to świetny sposób na redukcję drobnych zmarszczek. W połączeniu z mezoterapią, microneedling może pomóc w leczeniu blizn potrądzikowych i chirurgicznych. Technika ta wspomaga produkcję kolagenu i elastyny oraz sprawia, że skóra wydaje się gładsza i jędrniejsza.

Microneedling jest bezpieczną i skuteczną procedurą, która pobudza organizm do produkcji kolagenu. Jest to niechirurgiczna procedura, która może również pomóc poprawić wygląd blizn i łysienia. Jest idealny dla osób o dobrym stanie zdrowia i może służyć jako ostatni krok przed bardziej inwazyjnymi zabiegami kosmetycznymi.

Microneedling to świetna opcja dla osób z problemami skórnymi związanymi z wiekiem. Jego działanie polega na mechanicznym rozbijaniu pigmentu i odbudowie kolagenu. Może również poprawić strukturę skóry poprzez poprawę komunikacji między komórkami. Oprócz poprawy funkcjonowania skóry, microneedling pomaga również zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek.

Electroporation

Electroporation to niechirurgiczny zabieg, który odmładza skórę poprzez wprowadzenie do niej aktywnych składników. Należą do nich kwas hialuronowy i neuropeptydy podobne do Botoxu. Składniki te mają natychmiastowy efekt i kontynuują pozytywne zmiany w czasie. Elektroporacja może być wykonywana na wielu rodzajach skóry, w tym na tych z oznakami starzenia, trądzikiem, trądzikiem różowatym i pigmentacją. Może być również stosowana do leczenia blizn i przebarwień.

Podczas zabiegu elektroporacji w skórze wytwarzane jest pole elektryczne. To pole elektryczne zakłóca międzykomórkowe połączenia elektryczne, co pozwala na przenikanie substancji leczniczych w głąb warstw skóry. Dodatkową zaletą elektroporacji jest zachowanie architektury macierzy zewnątrzkomórkowej, która jest tracona podczas zabiegów ablacyjnych. Ten podwójny efekt pozwala na głębszą penetrację substancji terapeutycznych bez konieczności wykonywania iniekcji.

Elektroporacja jest idealnym zabiegiem dla skóry suchej. Impulsy elektryczne używane do wykonania zabiegu rozbijają komórki skóry i tworzą tymczasowe pory. Pory te pozostaną otwarte przez kilka sekund, po czym powrócą do swojej normalnej struktury. Po zabiegu skóra będzie wydawać się jaśniejsza i nawilżona.

Zabieg elektroporacji polega na aplikacji do skóry wysoko skoncentrowanych roztworów Power Solutions, które zostały stworzone przez koreańską firmę zajmującą się pielęgnacją skóry GENOSYS. Rozwiązania te są bezpieczne w użyciu i skuteczne dla poprawy zdrowia skóry. Napinanie skóry falami radiowymi to kolejny nieinwazyjny zabieg, który jest korzystny dla zwiotczałej skóry wokół szyi i innych obszarów problematycznych.

Wyniki symulacji 200 impulsów o czasie trwania 70 ms przedstawiono na rysunkach 6d i e. Temperatury wzrastają we wszystkich warstwach skóry poddanej zabiegowi, ale największy wzrost odnotowuje się w warstwie podskórnej. Maksymalne temperatury na poziomie stanu ustalonego wahają się od 37,8 do 44,3 degC.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Co powoduje cellulit i jak się go pozbyć
Czytaj Dalej

Co powoduje cellulit i jak się go pozbyć

Cellulit to zmiana skórna spowodowana nagromadzeniem komórek tłuszczowych pod skórą. Jest to uwarunkowane genetycznie, ale może być również…