Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej na głowę?

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej na głowę?

Kiedy myślisz o uzyskaniu zabiegów mezoterapii igłowej, prawdopodobnie chcesz się upewnić, że wcześniej uzyskałaś odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Pierwszą rzeczą, którą powinnaś wiedzieć jest to, że zabiegi te są stosunkowo bezpiecznym i bezbolesnym procesem. Musisz jednak mieć świadomość, że po zabiegu możesz odczuwać lekką bolesność i od razu mogą być widoczne ślady po igłach. Dodatkowo, mezoterapia igłowa nie jest wskazana dla osób z jakimikolwiek problemami zdrowotnymi, takimi jak cukrzyca czy alergie. Kobiety w ciąży oraz osoby z nietolerancją zastrzyków również powinny unikać wykonywania zabiegów mezoterapii igłowej.

Skin needling

Zabieg skin needling jest bezpieczną, precyzyjną metodą zabiegu mezoterapii igłowej. Stosuje się jednorazowy sterylny wałek lub kartridż z igłami przymocowany do automatycznego urządzenia. Nakłuwa ono warstwę naskórka, tworząc mikroskopijne ranki. Rany te sprzyjają produkcji nowego kolagenu i elastyny. Powodują one również pogrubienie skóry. Skin needling jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry. Nie ma ryzyka wystąpienia hiperpigmentacji pozapalnej, a zabieg można wykonać na każdej części ciała.

Skin needling jest skuteczną niechirurgiczną procedurą w przypadku różnych problemów skórnych, w tym rozstępów i blizn. Proces promuje tworzenie kolagenu, co skutkuje bardziej napiętą skórą w dłuższym okresie czasu.

Mezoterapia

Mezoterapia jest procedurą, która wykorzystuje bardzo cienką igłę do dostarczania leków do dotkniętego obszaru. Zabiegowi często towarzyszy masaż. Zabieg ten jest skuteczny i jest stosunkowo bezpieczny. Mezoterapia jest alternatywnym sposobem leczenia dla doustnego NSIAD. Oferuje podobną ulgę w bólu bez ryzyka wystąpienia działań niepożądanych związanych z ogólnoustrojowymi środkami przeciwzapalnymi.

Najczęstsze obszary poddawane zabiegom mezoterapii to twarz, szyja i głowa. Skóra na tych obszarach jest niezwykle delikatna i może czerpać korzyści z zabiegów opartych na składnikach aktywnych i witaminach.

Microneedling

Microneedling na głowę jest zabiegiem bezpiecznym, jednak należy zachować pewne środki ostrożności. Ważne jest, aby mieć licencjonowanego estetyka wykonać procedurę, a proces powinien przestrzegać ścisłych procedur higienicznych. Technicy powinni zapewnić, że aparat do microneedlingu jest sterylny przed zabiegiem. Powinni również otworzyć igły przed Tobą, abyś mogła zobaczyć, czy są one czyste.

Microneedling na głowę wykorzystuje maleńkie igły do stymulowania wzrostu mieszków włosowych. Dzięki temu włosy stają się grubsze i gęstsze. Microneedling powoduje również mniejszą ilość łysych lub przerzedzonych miejsc na skórze głowy.

Mezoterapia na cellulit

Mezoterapia to zabieg, który wykorzystuje bardzo małe igły do wstrzykiwania roztworu w obszary podatne na cellulit. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga żadnych nacięć ani cięć. Roztwór stymuluje kolagen i poprawia strukturę i elastyczność skóry. Zabieg ten również rzadko powoduje skutki uboczne, choć może powodować niewielkie zasinienia lub obrzęki.

Pacjenci mają możliwość wyboru pomiędzy mezoterapią manualną a automatyczną. Niezależnie od rodzaju urządzenia, mezoterapia wykorzystuje igły do aplikacji niewielkiej ilości płynu na obszar ciała. Jest bezpieczna i skuteczna, a wyniki są podobne lub lepsze niż w przypadku terapii konwencjonalnych. Procedura może być wykonana przez każdego lekarza i jest łatwa do przeprowadzenia.

Mezoterapia wykorzystuje kombinację leków. Substancja zwana PC/DC jest wstrzykiwana do skóry w celu ułatwienia lipolizy. Jest ona również stosowana w leczeniu luźnej skóry i okolicy okołoustnej. Zastrzyki są wykonywane na głębokość 13 milimetrów.

Koszt mezoterapii

Zabieg mezoterapii igłowej głowy jest skutecznym sposobem na pozbycie się nadmiaru tłuszczu z twarzy. Zabieg wymaga jednak wielu sesji. Możesz spodziewać się powrotu do lekarza od trzech do piętnastu razy, aby uzyskać wyniki, których potrzebujesz. Ponadto, może być konieczne, aby wziąć dzień wolny po zabiegu, aby uniknąć obrzęku. Istnieje wiele składników i technik stosowanych w mezoterapii i nie ma standardowego protokołu leczenia. Niemniej jednak, licencjonowani praktycy są w stanie zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Jedną z głównych wad mezoterapii igłowej głowy jest jej wysoki koszt. Ponadto, zabieg może być bolesny. Poziom bólu różni się w zależności od pacjenta, ale potylica i uszy są zwykle obszarami najbardziej wrażliwymi. Pacjenci, którzy poddają się mezoterapii głowy powinni być gotowi na czterodniowy okres rekonwalescencji. Powinni również unikać pływania i łaźni parowych przez co najmniej cztery dni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane