Czy mezoterapia igłowa na cellulit działa?

Czy mezoterapia igłowa na cellulit działa?

Mezoterapia igłowa jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania cellulitu. Istnieją jednak pewne wady, których powinnaś być świadoma. Należą do nich koszty, czas rekonwalescencji i efekty uboczne. W tym artykule omówimy te i inne kwestie, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję.

Efekty uboczne

Igły są używane do wstrzykiwania składników do skóry w różnych celach medycznych. Można je wykorzystać do leczenia cellulitu i innych problemów skórnych. Zabieg mezoterapii igłowej jest bezpiecznym, skutecznym sposobem na redukcję cellulitu. Zabieg może być również stosowany do poprawy napięcia skóry, zmniejszenia niechcianych zmarszczek i rozstępów oraz poprawy nawilżenia skóry. Skóra wokół miejsca wstrzyknięcia staje się wyraźnie jędrna i gładka, a zabieg sprzyja także lepszemu ukrwieniu.

Przed przystąpieniem do mezoterapii igłowej wymagane jest badanie przedmiotowe. Lekarz może również zastosować na skórę krem znieczulający przed wstrzyknięciem roztworu. Po tym zabiegu pacjent może wrócić do swoich normalnych zajęć. Zabieg wykonywany jest przy użyciu jednorazowych igieł i roztworów, które uznawane są za bezpieczne dla każdego pacjenta. W niektórych przypadkach stosuje się mechaniczny pistolet, który ułatwia częste iniekcje.

Mezoterapia jest bezpieczną alternatywą dla liposukcji, ponieważ nie wymaga przestojów i ma niskie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Większość pacjentów może powrócić do normalnej aktywności bezpośrednio po zabiegu. Jednak u niektórych może wystąpić obrzęk, bolesność i lekki ból w miejscu wstrzyknięcia. Pacjenci powinni natychmiast zgłosić wszelkie efekty uboczne swojemu lekarzowi.

Powszechne efekty uboczne mezoterapii to uczucie pieczenia i tymczasowe odrętwienie, ale nie są to poważne objawy. Większość z tych efektów ubocznych ustępuje w ciągu 24 godzin lub mniej. Ponadto u pacjentów mogą wystąpić siniaki, ale są one rzadkie i zazwyczaj znikają same.

Igły używane podczas mezoterapii powinny być używane tylko przez licencjonowanych lekarzy. Pacjenci powinni sprawdzić referencje kliniki przed poddaniem się zabiegowi. Niektóre kliniki mogą używać niebezpiecznych leków lub błędnie podawać ich składniki. Licencjonowany lekarz będzie w stanie zminimalizować ryzyko skutków ubocznych i zapewnić bezpieczeństwo.

Koszt

Posiadanie mezoterapii igłowej na cellulit może być świetnym sposobem na zmniejszenie wyglądu cellulitu. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu niewielkiej liczby małych, pustych igieł w docelowe miejsca. Igły te są niezwykle cienkie i nie powinny być bolesne dla większości pacjentów. Jeśli jednak jesteś szczególnie wrażliwy, przed zabiegiem możesz zastosować na skórę krem miejscowo znieczulający.

Koszt zabiegu może wynosić od 250 do 600 dolarów za sesję. Koszt zależy od konkretnych składników użytych do zabiegu. Prawdopodobnie będziesz potrzebować kilku sesji dla pełnego kursu. Plan leczenia zazwyczaj obejmuje dwa do trzech zabiegów w tygodniu. Jako zasada kciuka, pacjenci potrzebują minimum 10 sesji, ale to może być w stanie rozłożyć na dłuższy okres czasu. Wielu świadczeniodawców oferuje zniżki za wielokrotne sesje.

Zabieg jest nieinwazyjny i wykorzystuje małe igły do wstrzykiwania różnych składników antycellulitowych w dotknięte obszary. Wyniki mezoterapii igłowej dla zabiegów na cellulit są zazwyczaj zauważalne w ciągu dwóch do czterech tygodni. Niektórzy pacjenci zgłaszają siniaki, obrzęki lub pęcherze po zabiegu. Niektóre osoby mogą nawet odczuwać łagodny prąd elektryczny.

W zależności od nasilenia dolegliwości, lekarze stosują różne rodzaje leków. Mogą to być witaminy, minerały, enzymy, leki na receptę i ekstrakty ziołowe. Podczas zabiegu na obszar zabiegowy zostanie nałożony krem odrętwiający. Seria zastrzyków zostanie dostarczona za pomocą specjalnej krótkiej igły. Czasami do podania wielu zastrzyków jednocześnie użyty zostanie mechaniczny pistolet. W zależności od rodzaju leczenia cellulitu, pacjent może potrzebować kilku sesji. Na początku będą otrzymywać zastrzyki co siedem do dziesięciu dni, ale w miarę upływu czasu będą mogli zwiększyć odstępy między sesjami.

Zabieg jest doskonałym sposobem na redukcję cellulitu, który jest tak irytujący, aby poradzić sobie z nim podczas noszenia bikini. Mezoterapia jest nie tylko nieinwazyjna, ale również niedroga w porównaniu z zabiegami chirurgicznymi. W niektórych przypadkach, aby zobaczyć rezultaty, wystarczy aż 15 sesji.

Czas rekonwalescencji

Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu pod skórę drobnych igieł w celu redukcji cellulitu i zlokalizowanego tłuszczu. Jest to bezpieczna i niechirurgiczna procedura. Pacjenci poddający się temu zabiegowi zazwyczaj odczuwają minimalny ból i czas rekonwalescencji po zabiegu. Ponieważ igły są bardzo małe, zwykle nie odczuwają uczucia kłucia. Niektórzy pacjenci stwierdzają również, że wielokrotne zabiegi są mniej bolesne niż pojedyncze.

Oprócz bólu, pacjenci mogą spodziewać się siniaków i obrzęku po zabiegu. Jest to powszechne, ale tylko tymczasowe. Większość osób może wrócić do pracy i innych czynności już następnego dnia. Niektóre osoby mogą odczuwać pewną bolesność i swędzenie, ale powinno to zniknąć w ciągu kilku dni. Ważne jest, aby podczas okresu rekonwalescencji nosić luźne ubrania.

Podczas zabiegu, przed wykonaniem zastrzyku, na skórę może zostać nałożone znieczulenie miejscowe. Igła jest przymocowana do mechanicznego pistoletu i wstrzykiwana w skórę. Głębokość wstrzyknięcia może wynosić od jednego milimetra do czterech milimetrów, w zależności od leczonego obszaru. Lekarz może również użyć kremu znieczulającego, aby zmniejszyć ból. W miejscu wstrzyknięcia może zostać przebite naczynie krwionośne, powodując niewielki siniak.

Zabieg może usunąć uporczywy tłuszcz z ciała. Lekarz użyje zatwierdzonych przez FDA leków, witamin i minerałów w roztworze, który celuje w złogi tłuszczu i poprawia krążenie. Zabieg produkuje jędrniejsze, gładsza skóra i będzie usunąć widoczne oznaki cellulitu.

W zależności od obszaru i ilości tłuszczu poddawanego zabiegowi, pojedynczy zabieg może przynieść zauważalne rezultaty. Zabieg nie jest jednak trwały, dlatego dla uzyskania optymalnych rezultatów konieczna jest seria trzech do sześciu sesji. W zależności od leczonego obszaru, pacjenci powinni spodziewać się widocznych rezultatów w ciągu dnia lub dwóch od pierwszej sesji.

Skuteczność

Mezoterapia igłowa to zabieg, w którym lekarz wstrzykuje substancje lecznicze do organizmu poprzez serię mikroiniekcji. Zabieg jest bezbolesny i może poprawić wygląd cellulitu. Działa poprzez wspieranie przepływu krwi i limfy, jednocześnie regenerując skórę. Igły są specjalnie zaprojektowane, aby celować w mezodermę, czyli środkową warstwę skóry.

Igły stosowane w mezoterapii igłowej są bardzo cienkie, a zabieg nie jest bolesny. Lekarz będzie mógł zidentyfikować wszelkie obszary ciała, w których igły są wrażliwe, a przed zabiegiem zastosuje krem miejscowo znieczulający. Podczas bardziej intensywnych procedur może być również podawane znieczulenie miejscowe w celu zapewnienia bezpieczeństwa pacjenta.

Oprócz techniki iniekcyjnej, w mezoterapii igłowej wykorzystuje się specjalne substancje stymulujące procesy regeneracyjne skóry. Substancje te dobierane są w zależności od rodzaju i stanu skóry. W rezultacie, leczenie cellulitu jest często dostosowane do różnych form tego schorzenia. Zabieg może przyczynić się do zmniejszenia widoczności cellulitu i opóźnienia procesów starzenia.

Igły mają liczne zastosowania, a zabiegi mezoterapii stosuje się w obrębie twarzy, ciała i skóry głowy. Najczęstsze obszary to okolice brzucha, boki, podbródek i twarz. Technika ta może pomóc w redukcji zlokalizowanych złogów tłuszczu oraz poprawić napięcie i kontur skóry. Może być również stosowana do korygowania nierówności po liposukcji. Zabiegi mezoterapii są bezpieczne i skuteczne dla osób w każdym wieku, od nastolatków po starsze kobiety.

Połączenie energii RF i optycznej było skuteczne w leczeniu cellulitu. Ciepło generowane przez te zabiegi denaturuje białka kolagenowe, które napinają się i odzyskują integralność strukturalną. Zwiększa to lokalny przepływ krwi i przyspiesza metabolizm tłuszczu.

Bezpieczeństwo

Igły są używane do aplikacji odżywczego roztworu na skórę, poprawiając mikrokrążenie i stymulując produkcję kolagenu w skórze. Zabieg jest bezbolesny, choć niektóre osoby mogą odczuwać niewielki dyskomfort. Efektem procesu będzie zmniejszenie cellulitu w leczonym obszarze. Chociaż mezoterapia igłowa jest uważana za bezpieczną, istnieje ryzyko wystąpienia infekcji, siniaków i niewielkiego obrzęku.

Na ogół zabieg wykonuje licencjonowany lekarz. Do wstrzyknięcia roztworu w skórę używa się igły o średnicy od 27 do 31 mm. Igła jest umieszczona tak, aby nie przebijała się przez podstawową warstwę skóry. Lekarz będzie ściskał skórę przed i w trakcie wstrzykiwania. Zabieg jest zazwyczaj wykonywany w małych dawkach, zwykle w jednocalowych odstępach wzdłuż dotkniętego obszaru.

Mezoterapia wykorzystuje igłę do wstrzykiwania różnych substancji do tkanki tłuszczowej znajdującej się pod warstwą skóry właściwej. Substancje te mogą obejmować enzymy, witaminy, składniki odżywcze i wyciągi roślinne. Mogą one również zawierać hormony i środki rozszerzające naczynia krwionośne. Wstrzyknięte substancje mogą również poprawić koloryt skóry.

Zastrzyki z użyciem igły mogą być bolesne i niekomfortowe. U niektórych pacjentów może wystąpić punktowe krwawienie i swędzenie. U niektórych może również wystąpić niewielki obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Niektórzy pacjenci mogą otrzymać leki przeciwzapalne. Po zabiegu pacjentom zaleca się noszenie luźnej odzieży, aby zminimalizować ewentualny dyskomfort. Obszar ten jest zwykle masowany przez co najmniej 72 godziny po zabiegu, aby zapewnić prawidłowe gojenie. Aby zobaczyć rezultaty, pacjenci powinni poddać się co najmniej trzem do 15 sesji.

Podczas gdy mezoterapia igłowa na cellulit jest uważana za bezpieczną dla większości pacjentów, niektórzy mogą doświadczyć łagodnego dyskomfortu lub pieczenia. Może to trwać kilka godzin lub kilka dni. U niektórych pacjentów mogą również wystąpić siniaki. Bardzo rzadko jednak mezoterapia igłowa może wywołać reakcję alergiczną.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy sauna pomaga na cellulit?
Czytaj Dalej

Czy sauna pomaga na cellulit?

Jeśli masz cellulit, możesz się zastanawiać, czy sauna pomoże. W końcu sauna może pomóc Ci spalić kalorie, ponieważ…