Mezoterapia z wypełniaczem - opis zabiegu

Mezoterapia igłowa brzucha – najważniejsze informacje

Istnieje kilka czynników, które należy rozważyć przed wyborem kliniki zajmującej się mezoterapią igłową. Należą do nich: koszt, przeciwwskazania oraz rodzaje zabiegów. Dodatkowo powinnaś wiedzieć, czego się spodziewać po zabiegu. Lekarz zbada Cię i szczegółowo wyjaśni wszystkie szczegóły, w tym możliwe skutki uboczne.

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z estebeautynysa.pl

Procedury

Pacjenci poddawani mezoterapii igłowej brzucha zwykle odczuwają minimalny dyskomfort. Niektórzy mogą doświadczyć zasinienia, uczucia pieczenia i bolesności w tym miejscu. W rzadkich przypadkach może dojść do miejscowej martwicy i infekcji. Po zabiegu można powrócić do normalnej aktywności.

Wstrzykiwanie płynów do środkowej warstwy skóry pomaga przyspieszyć krążenie krwi i uregulować krążenie limfy w tym rejonie. Proces ten rozpuszcza również tłuszcze i sztywne tkanki łączne, które powodują cellulit. Właściwe odżywianie i ćwiczenia mogą również zapobiegać powstawaniu cellulitu.

Do podawania mezoterapii igłowej można wykorzystać kilka technik. Tradycyjna metoda, czyli iniekcja punkt po punkcie, wykorzystuje 0,015-calową igłę do wstrzykiwania 0,1 mL roztworu w skórę. Inna technika, znana jako nappage, polega na wstrzykiwaniu 0,1 mL roztworu na głębokość 1-2 mm. Dodatkowo, lekarz może zastosować “technikę odbijania”, aby wywrzeć nacisk na tłok w momencie kontaktu igły ze skórą.

Standardowa technika igłowa wymaga licencjonowanego pracownika medycznego do przeprowadzenia zabiegu. Lekarz wstrzykuje specjalny preparat do mezodermy. Głębokość penetracji jest minimalna i jest określona przez stan i obszar leczony. Zazwyczaj pacjenci wymagają zabiegów co 10 do 14 dni. Igła jest zazwyczaj ustawiona pod kątem, podczas gdy usługodawca dokonuje iniekcji. Pojedyncza sesja obejmuje zazwyczaj od jednego do czterech wstrzyknięć.

Przed mezoterapią lekarz może zastosować krem znieczulający. Każdy pacjent jest innym kandydatem do tego zabiegu. Badanie fizykalne określi najbardziej odpowiednie leczenie dla danego pacjenta. Gdy pacjent zostanie uznany za dobrego kandydata, lekarz może zastosować krem znieczulający na obszar poddawany zabiegowi. Mezoterapia jest bezpiecznym, niedrogim i skutecznym zabiegiem. Większość pacjentów widzi widoczne rezultaty w ciągu zaledwie kilku dni.

Efekty uboczne

Mezoterapia polega na użyciu igieł, które są małe, aby dostarczyć leki do docelowego obszaru. Niektóre osoby odczuwają łagodny lub silny dyskomfort w miejscu wstrzyknięcia. Inne skutki uboczne mogą obejmować zakażenie skóry i niepokój. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny unikać tej procedury. Pacjenci powinni również omówić skutki uboczne ze swoimi lekarzami przed poddaniem się mezoterapii. Zabieg nie jest również odpowiedni dla osób chorych na cukrzycę.

Przed przeprowadzeniem mezoterapii lekarz musi najpierw przeprowadzić badanie fizykalne. Badanie to pomoże ustalić przyczynę problemu. Następnie na obszar zabiegowy może zostać nałożony środek miejscowo znieczulający. Lekarz użyje mikroigły do wstrzyknięcia składników do obszaru dotkniętego problemem. Pacjenci mogą wymagać kilku sesji mezoterapii, aby osiągnąć pożądany rezultat.

Mezoterapia to metoda leczenia polegająca na wstrzykiwaniu substancji do podskórnej tkanki tłuszczowej. Wstrzykiwane substancje mogą obejmować ekstrakty roślinne, enzymy, witaminy i hormony. U niektórych pacjentów po zabiegu występuje niewielki obrzęk. Mogą również odczuwać przebarwienia skóry i ból.

Do mezoterapii nadają się na ogół pacjenci, którzy ukończyli 18 lat. Zabieg jest zazwyczaj krótki i może trwać do 45 minut. Czas regeneracji powierzchni skóry po mezoterapii zależy od stanu zdrowia pacjenta. Niektórzy pacjenci mogą natychmiast powrócić do swojej regularnej rutyny. Inni mogą doświadczyć zasinienia, kłucia lub zaczerwienienia. Efekty te znikną w ciągu dwóch dni.

Istnieją pewne środki ostrożności, które należy podjąć przed poddaniem się mezoterapii igłowej. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać dyskomfort i obrzęk w miejscach wstrzyknięć, ale ogólnie rzecz biorąc, mezoterapia jest stosunkowo bezbolesną procedurą.

Koszt

Koszt mezoterapii igłowej brzucha zależy od tego, jaki obszar poddawany jest zabiegowi i ile sesji jest potrzebnych. Procedura jest zazwyczaj wykonywane co tydzień lub co drugi tydzień, choć można mieć go zrobić częściej, jeśli twój harmonogram pozwala. Pojedyncza sesja może kosztować od 250 do 600 dolarów. Istnieje kilka zagrożeń związanych z procedurą, więc ważne jest, aby omówić je z lekarzem przed zabiegiem.

Procedura może powodować pewien miejscowy ból i zasinienie. Może również powodować swędzenie lub bolesność przez kilka dni. Może również powodować reakcje alergiczne. Jednak te zagrożenia są minimalne w porównaniu z tym, czego doświadczyłbyś przy bardziej agresywnych procedurach. Dzięki kilku prostym środkom ostrożności, możesz całkowicie uniknąć mezoterapii igłowej brzucha.

Mezoterapia igłowa jest nieinwazyjną procedurą, która obejmuje kilka zastrzyków z drobnych związków. Pierwotnie została opracowana we Francji w celu leczenia bolesnych schorzeń, ale obecnie jest popularnym wyborem wśród dermatologów kosmetycznych. Pacjenci poddają się tej procedurze, aby usunąć tłuszcz, który szpeci i powoduje ból. Koszt zabiegu zależy od obszaru, który chcesz poddać zabiegowi, wstrzykiwanych leków i liczby potrzebnych sesji.

Chociaż mezoterapia igłowa brzucha nie jest bolesna, może powodować łagodne skutki uboczne, takie jak zasinienie lub lekki dyskomfort w miejscu wstrzyknięcia. W rzadkich przypadkach może dojść do infekcji lub reakcji alergicznej na stosowane leki. W obu przypadkach najlepiej skonsultować się z dermatologiem, jeśli po zabiegu wystąpią jakiekolwiek dolegliwości bólowe.

Chociaż mezoterapia nie jest procedurą zatwierdzoną przez FDA, wielu lekarzy używa leków zatwierdzonych przez FDA do zastosowań pozarejestracyjnych. Jeśli masz znane alergie na te składniki, powinieneś skonsultować się z licencjonowanym praktykiem, aby zminimalizować ryzyko związane z procedurą.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej brzucha obejmują kobiety w ciąży i karmiące, osoby o znanej nadwrażliwości na składniki zastrzyku oraz osoby przyjmujące niektóre leki. Igły używane do mezoterapii igłowej są niewielkie i nie są odczuwalne przez pacjenta. W przeciwieństwie do mezoterapii pojedynczymi nakłuciami, która może powodować ból lub nawet chwilowe odrętwienie, mezoterapia igłowa jest bezpieczna dla większości osób.

Podczas zabiegu lekarz najpierw przeprowadzi badanie fizykalne w celu ustalenia prawidłowej diagnozy. Dodatkowo na miejsce aplikacji zostanie nałożony krem znieczulający. Lekarz użyje jednorazowej igły i roztworu uznanego za bezpieczny dla każdej osoby. Następnie lekarz wykona zastrzyk pod kątem w środkową warstwę skóry.

Mezoterapia brzucha jest alternatywą dla liposukcji i może być stosowana w celach kosmetycznych. Po raz pierwszy została opracowana we Francji przez dr Michaela Pistora w latach 50-tych XX wieku i jest metodą leczenia chorób naczyniowych oraz leczenia bólu. Francuska Narodowa Akademia Medycyny uznała tę metodę za specjalność medyczną w 1987 roku. Od tego czasu mezoterapia stała się popularna w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji.

Standardowa technika igłowa wymaga lekarza, który jest przeszkolony i doświadczony w tej procedurze. Lekarz ten wstrzykuje następnie specjalny preparat do mezodermy. Penetracja jest płytka, a siła formuły będzie się różnić w zależności od leczonego stanu. Pacjenci będą zazwyczaj wymagać kursu zabiegów co 10-14 dni. Zastrzyki są wykonywane w odstępach jednego cala wzdłuż leczonego obszaru. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać pewien stopień niepokoju podczas zabiegu, ale nie powinno to uniemożliwić im poddania się leczeniu.

Elektroporacja to technika mezoterapii bezigłowej

Elektroporacja to bezbolesna, bezigłowa technika mezoterapii przeznaczona do leczenia brzucha. Jej efektem jest świeża skóra i przywrócona równowaga wodna. Zabieg nie jest zalecany dla osób z nowotworami i rozrusznikami serca. Można go wykonywać raz w tygodniu przez okres do sześciu tygodni z dwutygodniowym okresem odpoczynku. Sprzęt jest regulowany i nie wiąże się z nim żaden ból.

Ten niechirurgiczny zabieg wykorzystuje impulsy elektryczne do przesyłania różnych substancji i DNA do komórki. Prąd powoduje, że w skórze tworzy się tymczasowy por, przez który substancja jest w stanie przejść. Gdy impuls się kończy, por się zamyka. Technika ta nie jest szkodliwa dla komórek, a niektórzy pacjenci nie wymagają przestoju po mezoterapii.

Elektroporacja to kolejna technika mezoterapii bezigłowej służąca do redukcji cellulitu na brzuchu. Jest to skuteczna metoda leczenia łagodnego cellulitu, ale nie sprawdza się w ciężkich przypadkach. Zabieg może trwać od 15 do 30 minut i może pomóc wygładzić skórę i zmniejszyć przebarwienia. Elektroporacja może być powtarzana co dwa do czterech tygodni.

Elektroporacja to najczęściej stosowana technika mezoterapii bezigłowej w leczeniu brzucha. Jest to świetna opcja dla klientów, którzy nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom mezoterapii. Dzięki zabiegowi mezoterapii bezigłowej klient może czuć się w pełni komfortowo podczas zabiegu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy opalanie ukrywa cellulit?
Czytaj Dalej

Czy opalanie ukrywa cellulit?

Naturalna opalenizna może ukryć cellulit, ale należy pamiętać, że łóżka opalające i naturalne promienie słoneczne mogą powodować raka.…
Jakie ćwiczenia pomagają na cellulit?
Czytaj Dalej

Jakie ćwiczenia pomagają na cellulit?

Cellulit jest to dołeczek w komórkach tłuszczowych. Powstają one, gdy tkanka łączna dzieli komórki tłuszczowe na przedziały. U…