Czy jedzenie słodyczy powoduje cellulit?

Czy powiększanie ust jest niebezpieczne?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo powiększania ust, istnieje wiele zagrożeń. Przed przystąpieniem do tego zabiegu warto wiedzieć, czego można się spodziewać. Do wstrzyknięcia tłuszczu wykorzystuje się niewielką ilość własnego tłuszczu pacjenta. Tłuszcz ten jest oddzielany za pomocą wirówki i ostrożnie wstrzykiwany w usta. Proces ten trwa zazwyczaj od 30 minut do godziny. Podczas gdy nie wszystkie wstrzyknięte komórki tłuszczowe przetrwają, około 60 do 75 procent pozostanie.

Efekty uboczne procedury powiększania ust

Podczas gdy powiększanie ust jest stosunkowo bezpieczną procedurą, niektórzy pacjenci doświadczają pewnych efektów ubocznych. Na przykład, pacjenci mogą wystąpić obrzęk, siniaki i dyskomfort po zabiegu. Pacjenci są również proszeni o unikanie intensywnej aktywności sercowo-naczyniowej przez sześć godzin po zabiegu. Mogą również zostać poinstruowani, aby odpoczywać i spać w podwyższonej pozycji przez kilka dni po zabiegu. Czas rekonwalescencji wynosi zazwyczaj około 10 dni. Pacjenci mogą odczuwać pewne zasinienia i obrzęki, ale zazwyczaj mogą wrócić do pracy po 48 godzinach.

U niewielkiego odsetka pacjentów może wystąpić zasinienie lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Jest to spowodowane nadmiernym skurczem niektórych mięśni twarzy. Zasinienie po zabiegu zwykle ustępuje samoistnie w ciągu kilku dni. Po zabiegu pacjenci powinni unikać picia alkoholu i używania produktów do ust. Ponadto, pacjenci są zachęcani do unikania gorących płynów, takich jak herbata lub kawa, a także do powstrzymania się od picia słomek.

Na szczęście powiększanie ust może być wykonane w gabinecie lekarskim w stosunkowo krótkim czasie. Wypełniacze iniekcyjne są wstrzykiwane do ust poprzez maleńkie zastrzyki. Przed podaniem wypełniacza lekarz znieczuli okolicę, aby zminimalizować ewentualny ból. Miejscowy środek znieczulający może być również stosowany, aby pomóc pacjentom uniknąć dyskomfortu podczas zabiegu. Zastrzyki z blokadą nerwów, które są podobne do znieczulenia stosowanego u dentysty, mogą również pomóc w uniknięciu dyskomfortu i obrzęku.

Chociaż powiększanie ust może sprawić, że usta będą pełniejsze, istnieją pewne zagrożenia z tym związane, zwłaszcza jeśli osoba wstrzykująca jest niedoświadczona. Pacjenci powinni zawsze pytać o wykształcenie lekarza, szkolenia i certyfikaty zarządu przed poddaniem się procedurze. Dodatkowo, pacjenci powinni poprosić o zdjęcia przed i po, aby upewnić się, że wyniki będą zadowalające.

Efekty uboczne implantów ust Softform(r)

Istnieje kilka możliwych efektów ubocznych implantów ust Softform(r). Najczęstszym powikłaniem jest nierównomierne tunelowanie płaszczyzny podśluzówkowej i asymetria w umiejscowieniu. W przypadku znacznej asymetrii może dojść do wysuwania się implantu. Można to zminimalizować stosując odpowiedni rozmiar implantu i właściwe płaszczyzny dysekcji. Dodatkowo, dobra technika szycia może zmniejszyć ryzyko ekstruzji. Pacjenci powinni unikać energicznej aktywności fizycznej przez kilka dni po zabiegu.

U niektórych pacjentów mogą wystąpić reakcje alergiczne na materiał użyty do produkcji tych implantów. Choć zdarza się to rzadko, należy pamiętać, że niektóre materiały, z których wykonane są implanty, mogą wywoływać alergiczne skutki uboczne. Materiał użyty w tych implantach jest niebiodegradowalny. Ponieważ materiały te są porowate, mogą pozwolić tkance rosnąć w nich. Materiały te są również powszechnie stosowane w płaszczach przeciwdeszczowych i namiotach.

Przed wszczepieniem implantu wargi chirurg będzie musiał ją przygotować. W tym celu chirurg wykona kilka małych sterylnych nacięć na wardze. Nacięcia te powinny mieć szerokość od czterech do pięciu milimetrów. Pomoże to zapobiec przyśrodkowemu przesunięciu i zapewni stabilny, równy implant. Następnie małe proste nożyczki operacyjne zostaną użyte do wykonania kieszonki podśluzówkowej w wardze. Kieszeń ta powinna być głęboka, co najmniej 2 mm poniżej linii mokro-suchej. Dysekcja powinna być zgodna z głębokością kieszonki, aby zapewnić równomierny wygląd i uniknąć zbyt chudego wyglądu.

Działania niepożądane implantów ust GORE-TEX(r)

Implanty ust Gore-Tex są wykonane z politetrafluoroetylenu (PTFE), materiału obojętnego. Dzięki temu implant może przechodzić przez naczynia i komórki, dając bardziej naturalnie wyglądający efekt. Historycznie, implanty te były używane do wypełniania zmarszczek na twarzy i korygowania defektów kosmetycznych. Jednak ich długotrwały efekt nie został udowodniony. Pacjenci zgłaszali słabą siłę utrzymywania się i odpowiedź immunologiczną gospodarza.

Pacjenci mogą doświadczyć różnych działań niepożądanych po zastosowaniu implantów ust Gore-Tex. Reakcje te mogą obejmować obrzęk, rumień i ekchymozę. W niektórych przypadkach te działania niepożądane mogą utrzymywać się do sześciu tygodni. Ponadto, implant może powodować pozapalną hiperpigmentację.

Niektórzy pacjenci zgłaszali tymczasową utratę czucia w miejscu zabiegu. W ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu pacjenci powinni powstrzymać się od uciskania, ciągnięcia i zbyt szerokiego otwierania ust. Ponadto powinni oni również unikać nadmiernego obrzęku i unoszenia głowy po zabiegu. Na szczęście te efekty uboczne są stosunkowo niewielkie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy jedzenie słodyczy powoduje cellulit?
Czytaj Dalej

Czy jedzenie słodyczy powoduje cellulit?

Istnieje kilka czynników, które przyczyniają się do powstawania cellulitu, ale są też pewne pokarmy, których powinnaś unikać. Należą…