Zalecenia przed i po zabiegu powiększania ust

Zalecenia przed i po zabiegu powiększania ust

Jeśli zdecydowałaś się na zabieg powiększania ust, powinnaś znać kilka ważnych wskazówek. Przed zabiegiem należy opisać lekarzowi rodzaj kształtu ust, jaki chce się uzyskać. Następnie pamiętaj, aby unikać drażniących pokarmów i ekstremalnych temperatur przez okres do 24 godzin. Należy również unikać nakładania szminki na usta lub gdziekolwiek w ich pobliżu.

Unikaj drażniących pokarmów

Jeśli poddajesz się zabiegowi powiększania ust, musisz unikać niektórych drażniących pokarmów przez kilka dni po zabiegu. Dotyczy to gorących płynów, pikantnych potraw oraz zbyt słonych lub pikantnych produktów. Mogą one podrażnić świeżo wyskubane usta, a nawet pogorszyć obrzęk i zasinienie. Dodatkowo, przez 48 godzin po zabiegu należy unikać stosowania środków miejscowo drażniących skórę. Dotyczy to retinoidów, kwasu glikolowego i retinolu, które mogą negatywnie wpłynąć na zabieg.

Oprócz unikania drażniących pokarmów, należy również unikać palenia papierosów przez kilka dni po zabiegu powiększania ust. Należy również unikać biernego palenia, więc poproś członków rodziny o powstrzymanie się od palenia wokół Ciebie. Przez kilka dni po zabiegu należy również unikać picia przez słomkę, ponieważ wywiera ona duży nacisk na usta.

Jeśli miałeś już zabieg, możesz odczuwać wrażliwość i bolesność przez kilka dni. Jest to normalne i powszechne u pacjentów, którzy poddają się zabiegowi powiększania ust. Może minąć tydzień, zanim poczujesz się zupełnie normalnie. W tym czasie należy unikać drażniących pokarmów, takich jak orzechy, oraz ostrych potraw, chyba że przepisano Ci leki.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne są zalecane dla osób, które odczuwają obrzęk lub zasinienie po zabiegu. Niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą zmniejszyć obrzęk i zapobiec zakrzepom krwi. Jednak działają one również jako rozcieńczalniki krwi, co może mieć negatywny wpływ na proces gojenia. Popularnym środkiem przeciwbólowym jest Tylenol.

Unikaj wysokich temperatur

Przed zabiegiem powiększania ust bardzo ważne jest, aby unikać wysokich temperatur, zwłaszcza w dniu zabiegu. Wysoka temperatura może rozszerzać naczynia krwionośne i przedłużać obrzęk. Dobrze jest również unikać brania gorącego prysznica lub ćwiczeń w upale przez co najmniej 48 godzin po zabiegu. Należy również unikać palenia papierosów i alkoholu, ponieważ substancje te mogą wywołać stan zapalny i pogłębić obrzęk.

Po zabiegu należy dokładnie oczyścić obszar, w którym został wykonany zastrzyk. Zminimalizuje to możliwość wystąpienia infekcji i zminimalizuje ryzyko powikłań. Dobrym pomysłem jest również unikanie puchnących temperatur przez co najmniej 24 godziny, ponieważ mogą one podrażnić okolice ust. Należy również unikać słonych i pikantnych potraw. Te pokarmy mogą podrażnić wargi i mogą prowadzić do infekcji. Aby pomóc organizmowi w gojeniu, należy pić dużo wody, a także dużo lodu.

Unikaj NLPZ

Pacjenci powinni przestać przyjmować NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne) i produkty z witaminą E co najmniej siedem dni przed zabiegiem. Powinni również unikać oleju rybnego, czosnku i dziurawca. Ponadto, powinni przestać pić alkohol co najmniej 48 godzin przed ich procedurą. Te proste wskazówki mogą pomóc zmniejszyć szanse na wystąpienie siniaków lub krwawienia. Jeśli w przeszłości występowały u Ciebie siniaki, powinieneś wcześniej poinformować o tym lekarza.

Zabiegi powiększania ust polegają na wstrzyknięciu płynnego środka znieczulającego o nazwie lidokaina. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może zostać poinstruowana o konieczności przykładania lodu do ust. Przyspieszy to proces rekonwalescencji i zminimalizuje siniaki. Ważne jest również, aby przed zabiegiem unikać przyjmowania leków z grupy NLPZ, ponieważ mogą one zmniejszyć zdolność organizmu do krzepnięcia krwi.

Unikaj nakładania szminki na usta lub w ich pobliżu do 24 godzin po zabiegu powiększania ust

Po zabiegu powiększania ust ważne jest, aby nie nakładać żadnego rodzaju makijażu na usta przez pełne 24 godziny. Ma to na celu umożliwienie gojenia się ust i zmniejszenie obrzęku. Należy również unikać wszelkich forsownych aktywności i wysokich temperatur. Należy również unikać masaży, ponieważ mocny nacisk może spowodować obrzęk warg. Palenie papierosów i alkohol mogą również nasilić obrzęk.

Przykładanie do ust lodu lub tabletek z arniki może pomóc w zmniejszeniu obrzęku. Należy również unikać brania gorącej kąpieli. Dobrym pomysłem jest pozostanie w łóżku z lekko uniesioną głową. Używanie miękkiej poduszki pomoże utrzymać przepływ krwi. Jeśli odczuwasz ból, unikaj masażu i ciężkich produktów. Całkowite wygojenie zabiegu powiększania ust może potrwać do tygodnia.

Nałożenie na usta kremu znieczulającego może również pomóc złagodzić dyskomfort związany z zabiegiem. Powinien on zostać nałożony około 30 minut przed zabiegiem. Po zdrętwieniu lekarz wstrzyknie wypełniacze do ust w pożądanym kształcie. Zazwyczaj podczas zabiegu poczujesz bardzo lekkie szczypanie. Po zabiegu należy unikać nakładania na usta jakiegokolwiek makijażu przez co najmniej 24 godziny.

Po zabiegu powiększania ust należy również unikać picia alkoholu, ostrych potraw i pocierania ust. Pomoże to zminimalizować wszelkie obrzęki, siniaki i stany zapalne. Dodatkowo należy unikać nakładania szminki na usta lub w ich pobliżu przez kilka dni, aby zapewnić prawidłowe gojenie się skóry.

Unikaj ćwiczeń po zabiegu powiększania ust

Po zabiegu powiększania ust należy unikać forsownych ćwiczeń przez co najmniej 48 godzin, aby zapobiec powstawaniu siniaków i obrzęków. Ma to również na celu zapobieganie infekcjom. Zabieg obejmuje delikatne czynności i łatwo może się nie udać. Ważne jest również, aby unikać pływania i pocenia się, ponieważ mogą one pogorszyć zasinienie.

Powiększanie ust jest procedurą bezpieczną, ale ma kilka zagrożeń. Zabieg zwykle powoduje pewien obrzęk, ale powinien on szybko ustąpić. W ciągu jednego dnia powinnaś być w stanie powrócić do swoich normalnych zajęć, ale ważne jest, aby unikać uciążliwych czynności przez kilka dni. W zależności od rodzaju zabiegu, który wybierzesz, czas rekonwalescencji będzie się różnił.

Unikaj wysokich temperatur przez co najmniej 48 godzin po zabiegu. Obrzęk, który występuje po zabiegu wypełniacza ust jest zazwyczaj tymczasowy, ale wysokie temperatury mogą pogłębić obrzęk. Tylenol i inne środki przeciwbólowe są w porządku, ale należy unikać leków rozrzedzających krew. Dobrym pomysłem jest również niepalenie, ponieważ oba te czynniki mogą zwiększyć ryzyko infekcji. Spożywanie alkoholu może wywołać stan zapalny i pogorszyć obrzęk.

Po zabiegu powiększania ust ważne jest, aby nie ćwiczyć przez 24 godziny. Ćwiczenia mogą zwiększyć ryzyko infekcji i zasinienia, dlatego należy upewnić się, że unikamy narażania ust na nadmierne ciepło. W tym czasie należy ograniczyć swoją aktywność do lekkiego chodzenia i delikatnych czynności. Osoby z chorobami podstawowymi powinny unikać intensywnych ćwiczeń przez co najmniej kilka tygodni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy zielona herbata pomaga na cellulit?
Czytaj Dalej

Czy zielona herbata pomaga na cellulit?

Istnieje kilka metod na zmniejszenie cellulitu. Jedną z najbardziej popularnych jest picie zielonej herbaty. Pomaga ona organizmowi spalać…
Alkohol po powiększeniu ust - kiedy można go spożywać?
Czytaj Dalej

Jakie kremy pomagają na cellulit?

Wybierając najlepszy krem na cellulit, ważne jest, aby znaleźć produkt, który celuje w podstawową przyczynę. Podczas gdy krem…