Jakie są możliwe skutki uboczne mezoterapii igłowej oczu?

Jakie są możliwe skutki uboczne mezoterapii igłowej oczu?

Jeśli rozważasz mezoterapię igłową oczu, musisz zadać sobie wiele pytań. Czy rezultaty są trwałe? Czy jest to zabieg bezbolesny? Jakie są możliwe efekty uboczne? I ile kosztuje ten zabieg? Oto kilka odpowiedzi.

Skutki uboczne mezoterapii igłowej

Mezoterapia oczu może być bezpiecznym i skutecznym sposobem leczenia wielu zaburzeń estetycznych. Oprócz leczenia powiek, procedura może również pomóc osobom z rozstępami, bliznami i cellulitem. Chociaż istnieją pewne zagrożenia związane z mezoterapią, większość osób jest w stanie tolerować procedurę bez żadnych komplikacji. Chociaż u 3% osób po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie lub zasinienie, objawy te będą stopniowo ustępować. Pacjenci mogą wtedy powrócić do normalnego trybu życia.

Do częstych efektów ubocznych należy uczucie pieczenia w obszarze zabiegowym, ale nie stanowi to zagrożenia dla życia. Uczucie pieczenia jest reakcją na wstrzykiwane składniki i prawdopodobnie ustąpi w ciągu dwóch tygodni. Innym częstym efektem ubocznym jest drętwienie, które zanika w ciągu kilku tygodni. Pacjenci mogą również doświadczyć pewnych siniaków i obrzęków. Swędzenie jest również bardzo powszechne, ale powinno trwać przez jeden do dwóch dni.

Chociaż procedura jest bezbolesna i wymaga tylko jednej sesji, liczba wizyt będzie zależała od leczenia i stanu pacjenta. Pacjenci mogą potrzebować nawet od trzech do piętnastu sesji, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Ponieważ zabieg nie jest konieczny z medycznego punktu widzenia, firmy ubezpieczeniowe raczej nie pokryją kosztów. Zanim zdecydujesz się na poddanie się mezoterapii oczu, upewnij się, że porozmawiasz z lekarzem o ryzyku. Twój lekarz może zalecić unikanie aspiryny lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych przez tydzień przed zabiegiem. Aspiryna może zwiększać ryzyko krwawienia i powstawania siniaków, dlatego dobrze jest wcześniej omówić to z lekarzem.

Ryzyko związane z mezoterapią jest minimalne, ale jest wyższe na obszarach, gdzie wytyczne medyczne są rozluźnione lub na obszarach z mniejszą liczbą wykwalifikowanych praktyków. Ryzyko jest najbardziej prawdopodobne w krajach, które nie mają wysokiego poziomu regulacji medycznych i braku wyszkolonych praktyków. W rezultacie, jeśli poddajesz się mezoterapii oczu, powinieneś znaleźć lekarza, który jest doświadczony i ma dobre wyniki w tej dziedzinie.

Mezoterapia nie jest odpowiednia dla wszystkich pacjentów. Jeśli jesteś wrażliwy na igły, mezoterapia igłowa oczu nie jest dla Ciebie. Jeśli jesteś podatny na ból, możesz zdecydować się na mezoterapię bezigłową. Proces ten jest jednak bolesny i może powodować skutki uboczne.

Bezbolesny zabieg

Mezoterapia jest doskonałym zabiegiem kosmetycznym, który może zapewnić Ci młodszy wygląd. Jednak zabieg ten nie jest bezpieczny dla każdego. Niektóre z substancji stosowanych podczas mezoterapii mogą powodować poważne zagrożenia dla zdrowia nienarodzonego dziecka. Dlatego osoby w ciąży lub karmiące piersią powinny odłożyć zabieg na później. Pacjenci przed poddaniem się zabiegowi muszą mieć ukończone 18 lat.

Mezoterapia wykorzystuje maleńkie igły do nakierowania na określone obszary ciała. Metoda ta może pomóc w redukcji cieni i zmęczonych oczu. Jej stosowanie jest prawie bezbolesne i może pomóc pacjentowi poczuć się odświeżonym i jędrniejszym. W procedurze wykorzystywane są różne ekstrakty roślinne, witaminy i minerały. Może on pomóc przywrócić skórze jędrność, a także zmniejszyć widoczność zmarszczek.

Mezoterapia została po raz pierwszy opracowana w 1952 roku przez francuskiego lekarza dr Michela Pistora. Wykorzystuje ona maleńkie igły do nakierowywania na konkretne obszary problemowe różnego rodzaju leków. Leki stosowane w tym zabiegu są zatwierdzone przez FDA i są bezpieczne i skuteczne. Połączenie tych leków zmniejsza pakiety tłuszczu, napina luźną skórę i daje pacjentom młodszy wygląd oczu. Dr Bair jest certyfikowany przez zarząd i ma duże doświadczenie w mezoterapii.

Igły do mezoterapii używane do tego zabiegu są niezwykle cienkie, co sprawia, że jest on bezbolesny dla większości pacjentów. Jeśli denerwują Cię igły, możesz wcześniej zastosować miejscowe znieczulenie, aby zminimalizować ewentualny dyskomfort. Zabieg obejmuje zwykle kilka sesji, a każda z nich trwa od jednego do czterech tygodni.

Mezoterapia pod oczy wymaga serii zabiegów w ciągu kilku miesięcy, aby zobaczyć jakiekolwiek znaczące rezultaty. Pierwsze kilka sesji poprawi ciemne kręgi, ale należy je powtarzać co dwa do trzech miesięcy, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Zabieg wykonywany jest w gabinecie lekarskim i trwa zaledwie kilka minut.

Koszt mezoterapii różni się w zależności od obszaru, który chcesz poddać zabiegowi, lekarza przeprowadzającego zabieg oraz liczby potrzebnych sesji. Pojedyncza sesja może kosztować od 250 do 600 dolarów. Ponieważ mezoterapia jest uważana za zabieg kosmetyczny, Twoja firma ubezpieczeniowa nie pokryje kosztów mezoterapii.

Długotrwałe rezultaty

Jeśli masz ciemne kręgi pod oczami, mezoterapia igłowa może pomóc Ci się ich pozbyć. Zabieg ten wykorzystuje igłę do wstrzykiwania mikroskopijnych ilości objętości do docelowego obszaru. Jest on bezpieczny i bezbolesny, a zabieg pozostawia obszar napięty i nawilżony, z jaśniejszym, młodszym wyglądem. W zależności od obszaru, zabieg ten może również zmniejszyć opuchliznę wokół oczu, dzięki czemu wydają się one mniej zmęczone.

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, mezoterapia igłowa oczu powinna być wykonywana w serii od trzech do sześciu zabiegów. Powinny być one rozłożone w odstępie dwóch do trzech tygodni, a zabieg przypominający należy wykonywać co sześć miesięcy. Oprócz kwasu hialuronowego mezoterapia igłowa pod oczy może zawierać peptydy przeciwzmarszczkowe, ekstrakty roślinne, witaminy i sole mineralne.

Mezoterapia igłowa pod oczy nie jest zabiegiem trwałym, ale efekty są bardzo długotrwałe. Zabieg może odnowić skórę wokół oka przez półtora roku. Mezoterapia oczu wymaga jednak regularnej kontroli i w przypadku zaniku efektów może być konieczne powtórzenie sesji. Zabieg jest skuteczny w przypadku różnych problemów skórnych i może być wykonany praktycznie przez każdego.

Igły są bardzo cienkie, a zabieg jest bezbolesny, ale pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort, dlatego zaleca się stosowanie miejscowego znieczulenia. Gdy pacjent poczuje się komfortowo, lekarz użyje mikroigły, aby dostarczyć składniki do skóry. Lekarz wykona serię zastrzyków na różnej głębokości, od 1 do 4 milimetrów. Głębokość zastrzyków będzie zależała od stanu skóry i liczby potrzebnych zabiegów.

Po poddaniu się mezoterapii igłowej oczu, rezultaty powinny utrzymywać się co najmniej rok. Jeśli chcesz uzyskać najlepsze rezultaty, zaleca się poddanie kilku sesji. Należy jednak postępować zgodnie z zaleceniami lekarza i odwiedzić renomowaną klinikę. Zabieg mezoterapii nie jest zalecany, jeśli jesteś pod wpływem niektórych leków lub jeśli jesteś w ciąży.

Chociaż mezoterapia jest zabiegiem bezbolesnym, to jednak przed poddaniem się jej należy skonsultować się z lekarzem. Jak w przypadku każdego zastrzyku, po zabiegu możesz spodziewać się pewnej opuchlizny i zasinień. Nie jest to jednak tak złe jak krwiak i większość osób jest w stanie wrócić do normalnych zajęć zaraz po zabiegu.

Koszt

Mezoterapia igłowa oczu może być bardzo kosztowna. Zabieg ten nie jest objęty przez większość planów ubezpieczeń zdrowotnych. Początkowe sesje mogą kosztować od 100 do 400 dolarów, ale można zdecydować się zapłacić mniej, jeśli planujesz uzyskać więcej niż jeden zabieg. Seria sesji jest zalecane, aby zobaczyć najbardziej dramatyczne wyniki.

Mezoterapia to niechirurgiczna procedura, w której specjalistyczna krótka igła jest używana do wstrzykiwania mieszaniny substancji do oka. Mieszanka ta może zawierać komórki macierzyste, wyciągi roślinne, witaminy lub sole mineralne. Inną popularną substancją jest osocze bogatopłytkowe. Na koszt tego zabiegu składa się kilka czynników.

Lumi Eyes to wysokiej jakości produkt do zabiegów na powieki. Poprawia on jędrność i nawilżenie skóry wokół oczu. Zmniejsza również widoczność ciemnych kręgów i opuchlizny. Zabieg jest bezpieczny i nie powoduje żadnych przestojów. Zabieg nie jest jednak idealny dla osób o skórze pigmentowanej.

Przed zabiegiem lekarz przeanalizuje stan skóry i zdecyduje o rodzaju koktajlu kosmetycznego, który należy zastosować. Różne problemy skórne będą wymagały różnych rodzajów koktajli kosmetycznych i częstotliwości zabiegów. Na przykład, blizny potrądzikowe będą wymagały średniej mikrodermabrazji, a uszkodzenia słoneczne na skórze będą wymagały średniej mikrodermabrazji. Częstotliwość będzie zależała od stopnia zaawansowania problemu.

Koszt mezoterapii igłowej oczu zależy od kilku czynników, w tym od lokalizacji lekarza, ilości wymaganych składników kosmetycznych i liczby potrzebnych sesji zabiegowych. Mezoterapia bezigłowa to kolejna opcja dla osób, które boją się igieł. Wykorzystuje ona impulsy elektryczne o niskiej częstotliwości, aby dostarczyć środki kosmetyczne bezpośrednio do głębokich warstw skóry. Proces ten trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut.

Mezoterapia może kosztować od 250 do 600 dolarów. Nie jest on objęty planami ubezpieczeniowymi i nie jest medycznie niezbędny. Jednakże, może zaoferować wspaniałe rezultaty. W niektórych przypadkach, możesz być w stanie stracić dwa do pięciu cali po serii zabiegów. Wstępna konsultacja może kosztować $200 lub więcej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak się dowiedzieć, czy masz cellulit
Czytaj Dalej

Jak się dowiedzieć, czy masz cellulit

Cellulit jest spowodowany przez nagromadzenie komórek tłuszczowych na skórze. Jest to częsta przypadłość, ale można ją leczyć. Możesz…