Czy można powiększyć usta w ciąży? Lekarze odpowiadają

Czy można powiększyć usta w ciąży? Lekarze odpowiadają

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć jest to, że ciąża może mieć wpływ na Twoje usta, powodując ich zmniejszenie lub zwiększenie. Zmiany te są spowodowane zwiększonym przepływem krwi, zwiększoną ilością płynu i obrzękiem. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie miałaś wypełniaczy ust, zmiany te mogą wpłynąć na Twój wygląd.

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z estetiko.pl

“Usta w ciąży” mogą być mile widzianym efektem ubocznym ciąży

Niektóre gwiazdy są znane z tego, że mają większe niż normalnie usta po ciąży, jak na przykład Beyonce. Podczas gdy Beyonce zaprzeczyła, że miała zastrzyki do ust podczas ciąży, Serena Williams pochwaliła wygląd swoich ciążowych ust. Jednak obrzęk warg podczas ciąży nie jest częstą dolegliwością.

Podczas gdy spuchnięte usta mogą być niewygodne dla niektórych kobiet, są one mile widzianym efektem ubocznym ciąży. Spuchnięte usta mogą zwiększyć liczbę i intensywność orgazmów. Według OB-GYN Katie Bolt w Texas Children’s Pavilion for Women, spuchnięte wargi sromowe mogą również prowadzić do intensywniejszego orgazmu.

Jeśli podczas ciąży doświadczasz spierzchniętych ust, nie przejmuj się. Jest to naturalny efekt uboczny ciąży. Możesz leczyć spierzchnięte usta pijąc dużo wody i zapobiegając odwodnieniu. Dbanie o siebie w czasie ciąży jest niezbędne dla zdrowej ciąży i dziecka.

Zabiegi

Jeśli jesteś w ciąży i chcesz dodać trochę dodatkowego pout do swoich ust, nie jesteś sam. Około 5% wszystkich kobiet w ciąży cierpi na jakąś formę powiększonego obrzęku. Jest to zazwyczaj spowodowane gromadzeniem się płytki nazębnej na dziąsłach oraz hormonami wydzielanymi podczas ciąży.

Istnieją jednak pewne środki ostrożności, których powinnaś przestrzegać, zanim poddasz się jakiemukolwiek zabiegowi. FDA ostrzega przed wypełniaczami dermalnymi i Botoxem kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Ze względu na wahania hormonów podczas ciąży, te zabiegi kosmetyczne mogą wywołać nieoczekiwane efekty. Dlatego FDA radzi, aby kobiety czekały, aż dostarczą dziecko, zanim dostaną jakiekolwiek zabiegi kosmetyczne.

Efekty uboczne

Efekty uboczne powiększania ust w ciąży są stosunkowo rzadkie. Większość kobiet powróci do swojego normalnego rozmiaru i kształtu dwa do trzech miesięcy po porodzie, więc nie jest powszechne, aby kobieta doświadczyła opuchniętych ust w ciąży. Jeśli jednak doświadczasz tej dolegliwości, powinnaś porozmawiać ze swoim OB.

Hormony ciążowe powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych. Organizm zatrzymuje też więcej płynów w tkankach. To właśnie powoduje pełniejsze wargi na twarzy, dłoniach i palcach. Powierzchnia warg jest naturalnie pełna naczyń krwionośnych i znajduje się na niej mnóstwo zakończeń nerwowych. Jeśli martwisz się o swoje spuchnięte usta, powinieneś skonsultować się z lekarzem i zapytać, czy jest coś, co powinieneś zrobić.

Obrzęk warg to zazwyczaj nic niepokojącego, ale ważne jest, aby unikać długotrwałego stania i nie dotykać warg ani twarzy. Należy również trzymać stopy uniesione, kiedy tylko jest to możliwe. W niektórych przypadkach, obrzęk kończyn może być oznaką stanu przedrzucawkowego. Ważne jest, abyś udała się do lekarza, gdy tylko zauważysz obrzęk, jednak większość kobiet nie ma tego stanu i może z nim żyć bez interwencji medycznej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy cellulit występuje u mężczyzn?
Czytaj Dalej

Czy cellulit występuje u mężczyzn?

Kobiety są bardziej narażone na wystąpienie cellulitu niż mężczyźni, a to dlatego, że skóra kobiet jest cieńsza i…
Czy kolagen pomaga na cellulit?
Czytaj Dalej

Czy kolagen pomaga na cellulit?

Kolagen jest substancją występującą w ludzkiej skórze. Wzmacnia tkanki łączne i zagęszcza skórę właściwą. Jest również korzystny w…