Czy jedzenie słodyczy powoduje cellulit?

Czy jedzenie słodyczy powoduje cellulit?

Istnieje kilka czynników, które przyczyniają się do powstawania cellulitu, ale są też pewne pokarmy, których powinnaś unikać. Należą do nich słodycze, batony czekoladowe, chipsy, ciasta deserowe, ciasteczka i lody. Chociaż nie powinnaś całkowicie unikać tych pokarmów, dobrym pomysłem jest spożywanie ich z umiarem.

Cukier

Cukier jest główną przyczyną cellulitu i najlepiej jest go unikać, gdy tylko jest to możliwe. Jest to spowodowane tym, że jest to pusta kaloria, a zbyt duża jego ilość może negatywnie wpłynąć na zdrowie Twoich oczu, trzustki i skóry – część ta jest wynikiem pracy redaktora portalu humanwsieci.pl. W rzeczywistości, cukier jest numerem jeden wśród przyczyn cellulitu u kobiet. Badania pokazują, że ilość cukru spożywanego w przeciętnej amerykańskiej diecie koreluje z występowaniem cellulitu u kobiet. Dotyczy to zarówno zwykłego cukru, jak i syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy.

Spożywanie zbyt dużej ilości cukru ma kilka konsekwencji, w tym stan zapalny, zatrzymywanie płynów i magazynowanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo spożywanie zbyt dużej ilości soli sprzyja powstawaniu cellulitu. Aby tego uniknąć, możesz ograniczyć spożycie soli i cukru. Najlepszym sposobem na to jest spożywanie pokarmów o niskiej zawartości cukru i soli. Oprócz cukru, powinieneś ograniczyć spożycie rafinowanych ziaren i mąki. Te rodzaje żywności również mają dużo kalorii.

Przetworzone mięsa mają również wysoką zawartość sodu. Przeciętna porcja mięsa z delikatesów ma około 800 miligramów sodu, więc musisz być ostrożny przy wyborze mięsa. Zamiast tego wybieraj niskosodowe wersje przetworzonego mięsa. Unikanie przetworzonych mięs pomoże Ci pozbyć się cellulitu i utrzymać zdrową skórę.

Sól

Istnieje kilka pokarmów, które mogą pomóc Ci pozbyć się cellulitu. Należą do nich pokarmy bogate w witaminę C, która może poprawić elastyczność Twojej skóry. Unikaj jedzenia żywności o wysokiej zawartości cukru, która zakłóca metabolizm witaminy C. Możesz również pić zieloną herbatę, która zawiera antyoksydant EGCG, który zapobiega tworzeniu się komórek tłuszczowych. Pomocna jest również herbata z mięty pieprzowej. Kawa również może przynieść chwilową ulgę.

Owoce bogate w antyoksydanty mogą pomóc w walce z cellulitem. Owoce cytrusowe zawierają likopen, który pomaga zapobiegać rozpadowi kolagenu skóry. Substancja ta sprzyja również regeneracji komórek skóry. Innym dobrym sposobem na spożywanie większej ilości tych pokarmów jest posypanie siemienia lnianego na swoją owsiankę. Możesz również jeść nasiona lnu same w sobie, aby zwalczyć cellulit.

Inną częstą przyczyną cellulitu jest słabe krążenie krwi. Niezdrowe tłuszcze mogą zatkać Twoje tętnice, spowalniając przepływ krwi. To może sprawić, że falowanie Twojej skóry będzie bardziej zauważalne. Aby poprawić krążenie krwi, ogranicz spożycie tłuszczów nasyconych. Pokarmy o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych, takie jak ser i pizza, mogą przyczyniać się do powstawania cellulitu.

Biały chleb

Cellulit to złogi tłuszczu, które pojawiają się na ciele. Łatwo zauważyć, dlaczego unikanie żywności takiej jak białe pieczywo i słodycze pomogłoby zmniejszyć szanse na pojawienie się cellulitu. Żywność ta zawiera dużą ilość ukrytego cukru. Na szczęście możesz znaleźć wiele alternatywnych sposobów na zmniejszenie ilości cukru, który spożywasz każdego dnia.

Zamiast białego chleba wybierz chleb pełnoziarnisty. Chleb pełnoziarnisty jest znacznie lepszy niż chleb z białej mąki. Możesz również ograniczyć spożycie słodkich napojów gazowanych, słodzonych jogurtów i innych pokarmów o wysokim indeksie glikemicznym. Tego typu pokarmy mogą powodować stany zapalne i nasilać cellulit.

Przetworzona żywność jest również zła dla Twojego zdrowia. Powodują one stany zapalne, które sprawiają, że cellulit pojawia się na udach w sposób bardziej widoczny. Twardnieją też w Twoim organizmie, co osłabia tkankę łączną pod skórą. To jedzenie jest często najłatwiejszą opcją na zachcianki. Również żywność przetworzona zawiera zwykle duże ilości złych składników.

Biały chleb zawiera wysoko strawne cukry. Ma też rafinowaną mąkę. Kiedy ziarna są rafinowane, tracą najbardziej zewnętrzne warstwy i część białka. Pozostaje po nich skrobia. Skrobiowe węglowodany powodują wzrost poziomu cukru we krwi, co może prowadzić do przyrostu wagi.

Przetworzone mięsa delikatesowe

Przetworzone mięsa delikatesowe są popularnym sposobem na szybkie napełnienie, ale zawierają również dużo sodu, który przyczynia się do powstawania cellulitu. Typowa porcja przetworzonego mięsa delikatesowego zawiera około 800 miligramów sodu. Aby tego uniknąć, spróbuj zastąpić przetworzone mięso delikatesowe alternatywami o niższej zawartości sodu.

Cellulit może być spowodowany słabym krążeniem krwi. To powoduje, że komórki tracą swoją elastyczność i zaczynają falować. Może być również spowodowany złą dietą i stanami zapalnymi. Tłuszcz nasycony jest szczególnie szkodliwy i może powodować słabe krążenie krwi. Ser i pizza mają wysoką zawartość tłuszczów nasyconych.

Problematyczne jest również białe pieczywo. Biała mąka łatwo rozpada się na glukozę i cukier, co może pogorszyć cellulit. Pełne ziarna są zdrowszym wyborem, ponieważ zatrzymują nadmiar glukozy w organizmie i wspomagają odchudzanie. Mąka rafinowana zawiera drożdże, które są trudne do przetworzenia przez organizm.

Cukier jest ukrytym winowajcą w przetworzonej żywności. Jest formą pustych kalorii, a jeśli spożyjesz go za dużo, zmniejszy ilość kolagenu w Twoim organizmie. A ponieważ kolagen jest ważny dla zdrowej skóry, jedzenie zbyt dużej ilości cukru może pogorszyć cellulit. Postaraj się ograniczyć dzienne spożycie cukru i stosuj dietę bogatą w owoce i warzywa.

Produkty bez cukru

Jeśli chciałabyś zmniejszyć cellulit spowodowany jedzeniem słodyczy, rozwiązaniem może być przejście na produkty bez cukru. Proces glikacji uszkadza kolagen i elastynę, co powoduje zatrzymywanie wody. Uszkadza również naczynia krwionośne i sprzyja powstawaniu stanów zapalnych. Wszystkie te trzy czynniki przyczyniają się do powstawania cellulitu. Ponadto cukier zwiększa insulinooporność, co powoduje zwiększenie ilości spożywanych pokarmów.

Cukier ma negatywny wpływ na kolagen, który wspiera gładką skórę. Wykazano również, że cukier przyspiesza degenerację kolagenu. Cukier jest obecny w wielu produktach spożywczych, w tym w pieczywie, płatkach śniadaniowych i słodzonych napojach. Oznacza to, że powinnaś starać się ograniczyć spożycie słodyczy i jeść zdrowe przekąski i desery, aby zmniejszyć cellulit.

Jedzenie przetworzonej żywności jest kolejnym kluczowym czynnikiem, który może zwiększyć wygląd cellulitu. Sól zwiększa ilość komórek tłuszczowych i tkanek, a także może powodować stany zapalne. Sól jest również znana z tego, że zwiększa retencję wody, co może sprawić, że wyboiste obszary pojawią się dodatkowo. Ogólnie rzecz biorąc, American Heart Association zaleca, aby ograniczyć spożycie sodu do 2,300 miligramów dziennie.

Cukierki bez cukru są korzystne dla Twojego zdrowia, ale nadal ważne jest, aby jeść je z umiarem. Chociaż cukierki bez cukru nie mają dodatku cukru, mogą zawierać alkohole cukrowe. Różnią się one od zwykłego cukru i nie mają takiego samego wpływu na organizm. Dlatego powinnaś odjąć je od ogólnej liczby węglowodanów w swojej diecie. Ponadto, bezcukrowe czekolady i wypieki mają smak hit-or-miss, i możesz nie być w stanie znaleźć takiego, który odpowiada Twojemu gustowi.

Szafran

Przeciwzapalne właściwości szafranu to świetny sposób na walkę z pojawieniem się cellulitu. Pobudza on również krążenie w organizmie i sprzyja jędrności skóry. W rezultacie, spożywanie niewielkiej ilości szafranu dziennie może mieć pozytywny wpływ na cellulit. Niezależnie od tego, czy dodajesz go do sosów sałatkowych, potraw z ryżu, czy domowych sosów, szafran jest doskonałym sposobem na poprawę wyglądu skóry.

Szafran zawiera szereg związków chemicznych, w tym antocyjany, flawonoidy i witaminy. Zwiększa również ekspresję genów antyoksydacyjnych oraz blokuje produkcję cytokin prozapalnych i czynników transkrypcyjnych zespołu metabolicznego. Zwiększa również aktywność deacetylazy histonowej, która ma silne właściwości antyoksydacyjne.

Kolejną przyprawą, która jest pomocna w zmniejszaniu widoczności cellulitu, jest pieprz cayenne. Pieprz cayenne pomaga organizmowi pozbyć się toksyn z komórek tłuszczowych i odbudować je zdrową tkanką. Przyprawa ta zawiera również witaminę B6, która może pomóc poprawić zdrowie tkanek łącznych. Czosnek natomiast poprawia przepływ krwi i krążenie, a quinoa wspomaga elastyczność skóry i rozbija komórki tłuszczowe.

Ważnym elementem walki z cellulitem jest również dodanie do swojej diety przeciwutleniaczy. Wykazano, że regularne spożywanie owoców i warzyw poprawia zdrowie skóry. Jedzenie żywności o wysokiej zawartości przeciwutleniaczy, takich jak borówki i maliny, może również pomóc w walce ze szkodliwymi toksynami w organizmie.

Woda

Woda jest jednym z najważniejszych składników zdrowej diety. Nie tylko nawadnia Twoje ciało, ale wypłukuje toksyny z warstw tłuszczu pod skórą. Pomaga to zapobiegać powstawaniu cellulitu i sprawia, że Twoja skóra wydaje się bardziej elastyczna. Picie ośmiu do dziesięciu szklanek wody dziennie może pomóc Ci osiągnąć ten cel.

Cellulit jest często spowodowany słabym krążeniem krwi. Pokarmy o dużej zawartości tłuszczów nasyconych utrudniają krążenie krwi. Kiedy Twoje tkanki łączne są słabe, falowanie skóry stanie się bardziej zauważalne. Dlatego ważne jest, aby unikać żywności o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych. Na przykład ser i pizza zawierają dużo tłuszczów nasyconych, które zwiększą pojawienie się cellulitu.

Ważne jest również picie dużej ilości wody po posiłku. Pomoże to wypłukać organizm z nadmiaru wody i zapobiec cellulitowi. Chociaż niektóre cheat meals są OK, należy upewnić się, że nie są one zbyt pobłażliwe. Przewodnik po pokarmach powodujących cellulit pomoże Ci uniknąć odejścia od programu. Pamiętaj, że Twoje zdrowie jest ważniejsze niż cellulit.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Zalecenia przed i po zabiegu powiększania ust
Czytaj Dalej

Zalecenia przed i po zabiegu powiększania ust

Jeśli zdecydowałaś się na zabieg powiększania ust, powinnaś znać kilka ważnych wskazówek. Przed zabiegiem należy opisać lekarzowi rodzaj…
Czy jedzenie słodyczy powoduje cellulit?
Czytaj Dalej

Czy powiększanie ust jest niebezpieczne?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo powiększania ust, istnieje wiele zagrożeń. Przed przystąpieniem do tego zabiegu warto wiedzieć, czego można…
Alkohol po powiększeniu ust - kiedy można go spożywać?
Czytaj Dalej

Jakie kremy pomagają na cellulit?

Wybierając najlepszy krem na cellulit, ważne jest, aby znaleźć produkt, który celuje w podstawową przyczynę. Podczas gdy krem…