Czy masażer pomaga na cellulit - odpowiedź lekarzy

Czy masażer pomaga na cellulit – odpowiedź lekarzy

Masażer może być świetną opcją w leczeniu cellulitu. Lekarze zgadzają się, że techniki masażu mogą zmniejszyć wygląd cellulitu i wzmocnić tkankę łączną. Nie wierzą jednak, że masażer całkowicie wyleczy cellulit.

Masaż pomaga rozbić złogi tłuszczu

Masaż jest potężną metodą redukcji cellulitu, ponieważ rozprasza komórki tłuszczowe i reorganizuje tkanki łączne. Chociaż istnieje wiele sposobów, w jaki masaż działa na redukcję cellulitu, większość naukowców zgadza się, że podstawowym sposobem jego działania jest zwiększenie krążenia. Osoby z cellulitem mają zmniejszone krążenie, co uniemożliwia ponowne wchłanianie tłuszczów. Powtarzające się sesje masażu zwiększają krążenie, pozwalając na skuteczniejsze wchłanianie tłuszczów.

Masażery działają poprzez wykorzystanie wibracji o wysokiej częstotliwości do rozbijania złogów tłuszczu i cellulitu. Zazwyczaj można użyć jednego lub więcej z tych narzędzi na skórze co najmniej dwa razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze wyniki. Chociaż masażery nie są jedyną metodą leczenia cellulitu, mogą pomóc Ci szybko pozbyć się cellulitu. Większość produktów, które twierdzą, że redukują cellulit, zawiera również urządzenie masujące – ten cytat pochodzi bezpośrednio z serwisu Złote Porady.

Cupping i Gua Sha pomagają rozbić zastój płynu

Zarówno Cupping, jak i Gua Sha pomagają rozbić zastój płynu, który powoduje cellulit. Pierwszy z nich wykorzystuje okrągłe narzędzie, zwykle wykonane z jadeitu, do delikatnego masażu dotkniętego obszaru, aż do pojawienia się zaczerwienienia. Techniki te pomagają również poprawić krążenie oraz usprawnić pracę układu odpornościowego i limfatycznego.

Choć niektórzy mogą uznać je za niewygodne, udowodniono, że zabiegi te są bardzo skuteczne w rozbijaniu nagromadzonego cellulitu. Zabiegi te są nieinwazyjne, pozostawiają jedynie niewielkie wgłębienie na skórze. Proces ten pomaga również wyciągnąć toksyczny płyn z głębokich tkanek. Płyn ten może być widoczny jako małe czerwone, głęboko fioletowe, a nawet zielone kałuże krwi. Są one również znane jako “gorące punkty” i wskazują na uwalnianie toksyn.

Oba zabiegi zwiększają przepływ krwi i uruchamiają drenaż limfatyczny, rozbijając zastałe płyny. Napływ świeżej, odżywczej krwi pomoże organizmowi w walce z cellulitem. Oprócz pomocy w walce z cellulitem, gua sha może również poprawić funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego i wątroby. Ponadto techniki te mogą pomóc w zmniejszeniu bólu.

Unikanie pokarmów o wysokiej zawartości tłuszczu i rafinowanych cukrów

Unikanie pokarmów o wysokiej zawartości tłuszczu i rafinowanych cukrów to świetny sposób na walkę z cellulitem. Pokarmy te powodują, że organizm gromadzi płyny w komórkach tłuszczowych, co sprawia, że cellulit pojawia się jeszcze bardziej. Dodatkowo, żywność ta wspomaga proces starzenia się, co zwiększa ryzyko wystąpienia cellulitu.

Jedzenie pokarmów o wysokiej zawartości przeciwutleniaczy i właściwości przeciwzapalnych może również pomóc w redukcji cellulitu. Te pokarmy obejmują zielenie liściaste, jagody i pokarmy bogate w witaminę C. Zawierają one duże ilości antyoksydantów, które pomagają organizmowi pozbyć się uszkodzonych komórek.

Utrzymywanie stabilnego poziomu cukru we krwi ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania cellulitowi. Spożywanie zbyt dużej ilości cukru może nasilić powstawanie cellulitu i spowodować przedwczesne starzenie się organizmu. Ważne jest, aby unikać cukrów rafinowanych i tłustych pokarmów i zastąpić je owocami i warzywami. Ponadto unikanie tłustej i przetworzonej żywności pomoże Ci utrzymać zdrową wagę ciała.

HIIT pomaga zredukować cellulit

Możesz zredukować cellulit, skupiając się na obszarach problemowych podczas treningu. Ten rodzaj rutyny ćwiczeń może stymulować przepływ krwi i limfy, co może pozbyć się martwych komórek skóry i promować wzrost nowych. Dodatkowo może pobudzić twój układ nerwowy i odtruć twoje ciało.

Brak ćwiczeń, zła dieta i zmiany hormonalne mogą przyczynić się do rozwoju cellulitu. Jest to powszechna przypadłość, która może pojawić się w każdym wieku. Jednak z wiekiem jego stan się pogarsza, ponieważ złogi tłuszczowe gromadzą się w tkankach podskórnych. Kobiety są bardziej narażone na rozwój cellulitu niż mężczyźni i aż 90% kobiet doświadcza go w pewnym momencie swojego życia. Nawet nastolatki i młodzi dorośli mogą doświadczyć problemów z cellulitem z powodu zmian hormonalnych.

HIIT to najszybszy sposób na spalenie kalorii i zwiększenie metabolizmu. Wywołując uwalnianie noradrenaliny i adrenaliny, ćwiczenia o wysokiej intensywności zwiększają zdolność organizmu do spalania kalorii. Sprzyja to również utracie wagi. Możesz zwiększyć intensywność treningów HIIT w zależności od swojej wytrzymałości i kondycji fizycznej. Niektóre przykłady ćwiczeń o wysokiej intensywności obejmują skoki na skakance, wchodzenie po schodach i skakanie po linie. Ćwiczenia te zwiększają tętno, poprawiają krążenie i wzmacniają nogi.

Używanie masażera do leczenia cellulitu

Cellulit jest wynikiem gromadzenia się tkanki tłuszczowej na skórze. Jest to powszechny problem, który dotyka ludzi o różnych kształtach i rozmiarach. Chociaż nie można go wyleczyć, można go zminimalizować za pomocą ćwiczeń i masażu. Masażysta użyje ciśnienia i ciepła, aby skierować się na obszary problemowe i pomóc ciału stracić cellulit.

Masażery cellulitu są dostępne do nabycia i mogą być używane w domu. Urządzenia te są zazwyczaj regulowane pod względem ciśnienia i wibracji, dzięki czemu można masować dowolną część ciała. Szpiczasta głowica masażera powinna być stosowana na dotkniętych obszarach przez okres pięciu minut, aby rozbić tłuszcz. Podczas używania tego urządzenia, upewnij się, że używasz okrężnych ruchów, trzymając przystawkę blisko skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jaki rodzaj masażu pomaga na cellulit?
Czytaj Dalej

Jaki rodzaj masażu pomaga na cellulit?

Masaż pomaga zmniejszyć wygląd cellulitu poprzez rozciąganie tkanki łącznej, która go utrzymuje. Gdy to nastąpi, powstają mikropęknięcia, które…