Mezoterapia igłowa - opinie o efektach

Mezoterapia igłowa – opinie o efektach

Jeśli rozważałeś mezoterapię igłową, ważne jest, aby zrozumieć wszystkie korzyści, skutki uboczne i obawy dotyczące bezpieczeństwa przed podjęciem decyzji, czy spróbować tego zabiegu. Czytaj dalej, aby poznać różne rodzaje zabiegów i dowiedzieć się czego można się spodziewać. Skutki uboczne mogą obejmować siniaki, a przez tydzień po zabiegu należy unikać przyjmowania leków rozrzedzających krew. Niektóre zioła i suplementy są zalecane w celu zmniejszenia siniaków, w tym olej rybny i czosnek. Po zabiegu można powrócić do normalnych zajęć. Większość skutków ubocznych jest niewielka i tymczasowa.

Efekty uboczne

Mezoterapia to metoda leczenia, która polega na wprowadzeniu igły w obszar ciała w celu złagodzenia bólu. Ma ona długą historię, sięgającą Hipokratesa, który zalecał miejscowe stosowanie kaktusa na bóle ramion. Chińczycy stosują akupunkturę od ponad dwóch tysięcy lat. Opracowanie w XIX wieku wydrążonej igły pozwoliło na wstrzykiwanie substancji. W 1952 roku dr Michel Pistor opracował metodę, która jest stosowana w leczeniu bólu i zaburzeń naczyniowych. Terapia ta jest uważana za bezpieczną i skuteczną alternatywę dla konwencjonalnych leków.

Pacjenci mogą spodziewać się od czterech do dziesięciu sesji mezoterapii. Sesje te mogą trwać od 30 minut do godziny, w zależności od ciężkości stanu pacjenta i leczonego obszaru. Podczas zabiegu igła jest umieszczona pod kątem około 45 stopni do skóry i wciągana z dodatnim ciśnieniem. Proces ten jest powtarzany kilkakrotnie nad dotkniętym obszarem, zazwyczaj co dwa do trzech tygodni. Chociaż procedura może być niewygodna, efekty uboczne są rzadkie i ustępują w ciągu dwóch do czterech dni.

Jak każda procedura medyczna, mezoterapia nie jest pozbawiona ryzyka. Może prowadzić do infekcji i innych skutków ubocznych. Mezoterapeuta powinien stosować techniki aseptyczne i przestrzegać standardowych środków ostrożności, aby zapobiec zakażeniom i zapewnić bezpieczne leczenie. Ponadto powinien wstrzykiwać wyłącznie produkty zatwierdzone przez FDA, które powinny być przygotowane zgodnie z dobrymi praktykami produkcyjnymi.

Chociaż mezoterapia może być skuteczna w przypadku różnych schorzeń skóry, ważne jest również, aby omówić z lekarzem ryzyko i skutki uboczne tego zabiegu. Może ona powodować poważne skutki uboczne, zwłaszcza jeśli pacjent poddaje się wielu zabiegom. Chociaż mezoterapia igłowa nie jest lekarstwem na raka skóry, może być przydatnym zabiegiem w przypadku takich schorzeń jak starzenie się i cellulit.

Koszt

Zastrzyki do mezoterapii igłowej nie są bolesne, a mogą pomóc przywrócić młodzieńczy blask Twojej skórze. Lekarz wstrzykuje różne substancje w zależności od stanu skóry, w tym wyciągi ziołowe, witaminy, minerały, enzymy, hormony i leki na receptę. Przed rozpoczęciem zabiegu na skórę zostanie nałożony środek znieczulający. Seria zastrzyków igłowych zostanie dostarczona przy użyciu specjalnej krótkiej igły, lub mechaniczny pistolet może być użyty do dostarczenia serii zastrzyków w rzędzie. Pacjenci mogą potrzebować kilku sesji mezoterapii, aby zobaczyć pożądane rezultaty. Na początku będą otrzymywać zastrzyki co siedem do 10 dni, a następnie stopniowo zwiększać czas pomiędzy sesjami.

Koszt mezoterapii igłowej zależy od leczonego obszaru i liczby wymaganych sesji. Pojedyncza sesja może kosztować od 200 do 600 dolarów. Ponieważ mezoterapia jest uważana za zabieg kosmetyczny, firmy ubezpieczeniowe zazwyczaj nie pokrywają kosztów zabiegu. Pacjenci powinni omówić koszty i korzyści z lekarzem przed zabiegiem. Mogą wymagać zaprzestania przyjmowania niektórych leków na tydzień przed zabiegiem. Aspiryna i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą zwiększyć ryzyko krwawienia i zasinienia.

Ilość preparatu wstrzykiwanego podczas mezoterapii igłowej zależy od rodzaju leczonego problemu. Może on zawierać miejscowe znieczulenie, preparat zmniejszający stan zapalny, witaminy oraz minerały, czynniki wzrostu, hormony i inne substancje. Zazwyczaj sesja mezoterapii trwa około 30 minut.

Mezoterapia polega na zastosowaniu drobnych igieł. Igły używane do mezoterapii igłowej mają zazwyczaj średnicę od czterech do 13 mm. W zależności od leczonego obszaru może być wykonywanych wiele iniekcji. Zastrzyki te zazwyczaj nie są bolesne, ale niektóre osoby mogą być na nie wrażliwe. Można tego uniknąć stosując przed zabiegiem krem miejscowo znieczulający lub podając przed zabiegiem środek miejscowo znieczulający.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo mezoterapii igłowej jest ważną kwestią zarówno dla praktyków, jak i pacjentów. Ten rodzaj leczenia może wywołać reakcję zakaźną, a praktycy powinni przestrzegać zalecanych środków ostrożności i praktyk, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pacjentom. Obejmuje to bezpieczne techniki wstrzykiwania i stosowanie produktów zatwierdzonych przez FDA. Ponadto świadczeniodawcy powinni zwracać uwagę na przestrzeganie dobrych praktyk produkcyjnych i stosowanie odpowiednich technik aseptycznych.

Mezoterapia igłowa jest procedurą bezpieczną, ale proces ten może być dla niektórych osób niekomfortowy. Igły nakłuwają skórę, aby wprowadzić do niej koktajl składników odżywczych. Koktajl ten może zawierać kwas hialuronowy, witaminy A i E oraz inne naturalne składniki. Zabieg może powodować niewielkie zaczerwienienia, siniaki lub krwiaki. Skóra będzie się stopniowo goić, a ślady po zabiegu powinny zniknąć w ciągu kilku dni. Wskazane jest, aby w trakcie procesu gojenia unikać noszenia makijażu lub soczewek kontaktowych.

Technika została opracowana w 1952 roku przez Michela Pistora, który zaproponował jej zastosowanie w różnych stanach klinicznych. Rozpowszechniła się na całym świecie pomimo ograniczonego wsparcia naukowego i tolerancji. Włoskie Towarzystwo Mezoterapii przeprowadziło krajowy i międzynarodowy konsensus, w którym ustalono wytyczne i ograniczone wskazania do zabiegu. Włoskie Towarzystwo Mezoterapii zaleca również korzystanie z usług wyłącznie wykwalifikowanych praktyków.

Badania kliniczne wykazały, że mezoterapia jest skuteczna w leczeniu miejscowego bólu i ograniczeń funkcjonalnych. Pacjenci poddani mezoterapii mieli statystycznie istotną poprawę w punktacji bólu. W sześciu z siedmiu badań oceniano mezoterapię jako samodzielne leczenie. W dwóch innych badaniach mezoterapia była połączona z ćwiczeniami pasa miednicy.

Skuteczność

Mezoterapia, znana również jako iniekcja śródskórna, jest nieinwazyjną techniką, która polega na wstrzykiwaniu leków do górnej warstwy skóry. Powoduje to mikrodepozycję, która opóźnia wchłanianie leku i wydłuża jego miejscowy mechanizm działania. Jest ona z powodzeniem stosowana w leczeniu zlokalizowanych zespołów bólowych. W niektórych przypadkach może nawet działać synergicznie z innymi zabiegami.

Lekarz prowadzący mezoterapię dokładnie bada skórę klienta w celu określenia pożądanych efektów. W zależności od rodzaju problemu skórnego, wymagane będą różne formuły koktajli kosmetycznych i częstotliwość zabiegów. Na przykład, średni koktajl mikrodermabrazji będzie wymagany do leczenia blizn potrądzikowych i uszkodzeń słonecznych. Częstotliwość zabiegów będzie zależała od stopnia zaawansowania schorzenia.

Elektroporacja to kolejna metoda podawania transdermalnego. Polega ona na zastosowaniu prądów o niskim napięciu, które wtłaczają cząsteczki w głąb skóry. Technika ta stała się najskuteczniejszą metodą podawania transdermalnego, która pozwala na wzrost kolagenu i kwasu hialuronowego.

Mezoterapia jest często łączona z fizykoterapią i stanowi realną opcję w łagodzeniu przewlekłego bólu. W niektórych przypadkach mezoterapia może poprawić przestrzeganie zasad i wykazano, że wzmacnia efekty fizykoterapii. Jest również opłacalna. Pozwala lekarzom na leczenie większej liczby pacjentów, co zmniejsza ogólne koszty systemu opieki zdrowotnej.

Kolejną zaletą mezoterapii w porównaniu z innymi zabiegami kosmetycznymi jest jej minimalny czas przestoju. Pojedyncza sesja może kosztować od 250 do 600 dolarów. Jednak, ponieważ nie jest to medycznie konieczne, mezoterapia nie jest objęta przez większość firm ubezpieczeniowych. Pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem przed przejściem przez procedurę. Ponadto, pacjenci powinni unikać przyjmowania aspiryny przez co najmniej tydzień przed zabiegiem. To zmniejszy ich szanse na krwawienie lub siniaki.

Skale oceniające

Mezoterapia jest zabiegiem wykorzystującym mikroiniekcje leku leczniczego do skóry właściwej. Zastrzyki wykonywane są za pomocą krótkiej igły, która umieszczana jest pod odpowiednim kątem w zależności od grubości skóry. Pacjenci byli oceniani przed i po leczeniu, a także na wizytach kontrolnych po 30, 60 i 90 dniach.

Naukowcy przeprowadzili badanie, w którym zrekrutowano 42 osoby. Jedna grupa otrzymała mikroiniekcje zawierające lidokainę 2%, natomiast druga grupa otrzymała mikroiniekcje bez leków. Główny badacz stosował technikę punkt po punkcie do podawania mikroiniekcji, używając igły Luer 30 G i strzykawki 5 cm3 trzymanej pod kątem 45 stopni do skóry. Pacjenci byli leczeni w ośmiu powierzchownych szyjnych punktach spustowych. Następnie dokonano u nich oceny bólu i niepełnosprawności za pomocą wizualnej skali analogowej, a jakość ich życia mierzono za pomocą Short Form-12 Health Survey.

Pacjent powinien być leżący i ułożony tak, aby igła nie miała kontaktu ze skórą. Jeśli pacjent ma zabieg mający na celu wyeliminowanie określonego problemu, igła powinna być regularnie zmieniana. Pacjenci powinni otrzymać trzy różne preparaty do wyboru. W przypadku mezoterapii kosmetycznej, igły powinny mieć długość od czterech do 13 mm. Pacjent nie powinien odczuwać zbyt dużego bólu podczas zabiegu.

W niedawnym przeglądzie systematycznym badacze ocenili skuteczność mezoterapii jako terapii pomocniczej w rehabilitacji. Autorzy stwierdzili, że miała ona doskonałe wyniki w zmniejszaniu bólu i poprawie funkcji, zwłaszcza u pacjentów z ostrym bólem. Zauważyli jednak, że zabiegi te nie były całkowicie skuteczne.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy peeling pomaga na cellulit?
Czytaj Dalej

Czy peeling pomaga na cellulit?

Szorowanie skóry może pomóc pozbyć się cellulitu, ale ważne jest, aby upewnić się, że robisz to delikatnie. Peelingi…