Dla kogo wskazana jest mezoterapia?

Dla kogo wskazana jest mezoterapia?

Istnieją różne wskazania do mezoterapii, od korekty blizn po redukcję cellulitu. Praktyka ta wciąż się rozwija i trwa pomimo braku aprobaty FDA. Co więcej, mezoterapeuci rutynowo używają leków zatwierdzonych przez FDA do zastosowań niezatwierdzonych przez agencję.

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z klinikaars.pl

Terapia śródskórna

Terapia śródskórna może być wykonywana na skórze pacjentów z różnymi warunkami medycznymi. Jednak procedura ta ma kilka zagrożeń i korzyści, które należy rozważyć przed poddaniem się jej. Pacjenci powinni mieć zdrowy wskaźnik masy ciała i nie powinni mieć znanych alergii na jakiekolwiek składniki zabiegu. Powinni również unikać mezoterapii w czasie ciąży lub laktacji. Pacjenci powinni również unikać zabiegu, jeśli przyjmują pewne leki, takie jak beta-blokery lub amiodaron.

Terapia śródskórna odbywa się poprzez wstrzyknięcia niewielkiego roztworu farmakologicznego do skóry właściwej. Dawka i częstotliwość tych zastrzyków zależy od nasilenia dolegliwości. Większość pacjentów otrzyma sześć iniekcji w cyklu. Chociaż mezoterapia jest terapią mało inwazyjną, nie powinny się jej poddawać kobiety w ciąży oraz osoby z zaburzeniami pracy serca, układu oddechowego lub krążenia.

Pacjenci powinni otrzymać odpowiednie poradnictwo przed poddaniem się tej terapii. Pacjenci z zaburzeniami dysmorficznymi ciała lub nierealistycznymi oczekiwaniami nie powinni być brani pod uwagę przy wykonywaniu mezoterapii. Pacjenci z takimi stanami mogą odnieść korzyści z innych procedur. Ponadto, mezoterapia jest nadal na etapie badań i dlatego jest w dużej mierze nieudowodniona pod względem skuteczności i bezpieczeństwa. Niemniej jednak ma ona przed sobą świetlaną przyszłość w zakresie kształtowania sylwetki i usuwania tłuszczu.

Terapia śródskórna może być kosztowna. Koszt różni się w zależności od rodzaju zabiegu i liczby sesji. Pojedyncza sesja może kosztować nawet 250 dolarów. Ponieważ mezoterapia nie jest konieczna z medycznego punktu widzenia, firmy ubezpieczeniowe rzadko pokrywają jej koszt. Pacjent musi skonsultować się z lekarzem przed zabiegiem i omówić ryzyko i korzyści. Ponadto, pacjenci mogą być zobowiązani do powstrzymania się od przyjmowania niektórych leków, w tym aspiryny. Te niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą zwiększać ryzyko krwawienia i powstawania siniaków.

Intradermal microdeposit

Intradermal microdeposit to zabieg kosmetyczny wykorzystujący połączenie różnych składników. Wśród składników aktywnych znajdują się acido ialuronico (15mg/ml), 8 aminokwasów, 3 antyossidanty oraz minerały. Składniki te są nakładane na skórę w równoległych warstwach. Ogólnie rzecz biorąc, zabieg trwa trzy sesje.

Redukcja cellulitu

Jeśli masz duży obszar cellulitu, mezoterapia może pomóc Ci go zredukować. Zabieg nie jest inwazyjny i nie wymaga cięć ani nacięć. Jest to świetna alternatywa dla liposukcji i innych zabiegów chirurgii kosmetycznej. Zabieg można wykonać w różnych miejscach, w tym na udach, ramionach, brzuchu i love handles.

Zabieg polega na mikroiniekcjach leków. Leki te działają miejscowo i wpływają na biochemię tkanki, likwidując cellulit. Skóra po zabiegu ulega przebudowie, wygładzając grudki i zmniejszając widoczność cellulitu. Oprócz redukcji cellulitu, mezoterapia jest również skuteczna w redukcji zmarszczek i redukcji tkanki tłuszczowej.

Mezoterapia wykorzystuje igłę do wstrzyknięcia kremu lub roztworu w obszar dotknięty cellulitem. Produkt jest następnie wmasowywany w skórę. Niektóre osoby odczuwają nieprzyjemne uczucie, ale nie jest ono niebezpieczne. Po zabiegu może powstać niewielki siniak. Zabiegi trwają około sześciu do ośmiu tygodni, a można je kontynuować nawet przez rok.

Cellulit to stan, który charakteryzuje się obecnością podskórnego tłuszczu pod powierzchnią skóry. Nie jest on tak niebezpieczny jak inne formy tłuszczu, ale może powodować wgłębienia i pucowanie skóry. Może to być kłopotliwe i frustrujące. Mezoterapia może jednak pomóc w wyeliminowaniu podstawowej przyczyny cellulitu.

Korekta blizn

Mezoterapia jest opcją, która może być pomocna w usuwaniu blizn i poprawie ich wyglądu. Proces polega na wstrzyknięciu leku bezpośrednio do dotkniętego obszaru skóry. Ten rodzaj leczenia jest stosunkowo bezpieczny i szybki. Procedura ta jest często dobrym wyborem dla osób, które są samoświadome swoich blizn.

Mezoterapia została po raz pierwszy opracowana w 1952 roku przez dr Michela Pistora i polega na wstrzykiwaniu leków do mezodermy (warstwy tkanki łącznej i tłuszczu pod skórą). Obecnie ponad 15 000 lekarzy na całym świecie stosuje mezoterapię. Oprócz leczenia blizn, mezoterapia jest również stosowana do leczenia cellulitu, wypadania włosów, a nawet redukcji zmarszczek. Może być również stosowana do leczenia grudek lub nierówności w miejscach, w których przeprowadzono liposukcję.

Sesja mezoterapii trwa około 20 minut. Ten zabieg przeciwstarzeniowy może być stosowany do każdego rodzaju skóry. Jego połączenie 59 składników rewitalizujących skórę odżywia skórę właściwą i stymuluje jej procesy naprawcze. Jest również idealny dla osób z trądzikiem i bliznami spowodowanymi trądzikiem pospolitym. Celuje w gruczoły łojowe, aby zmniejszyć produkcję sebum i zregenerować komórki skóry.

Po zabiegu mezoterapii możesz spodziewać się rezultatów w ciągu kilku tygodni. Podczas zabiegu możesz odczuwać lekkie pieczenie, ale ustąpi ono w ciągu 15 do 20 minut. Może również wystąpić pewien obrzęk do 48 godzin po zabiegu.

Likwidacja zmarszczek

Mezoterapia to nieinwazyjna procedura, która polega na wstrzykiwaniu do skóry aminokwasów, minerałów i witamin. Działa poprzez przywrócenie elastyczności Twojej skóry. Jest to doskonała opcja do redukcji zmarszczek, ponieważ jest bezbolesna i nie pozostawia blizn. Jest również bezpieczny i nie ma negatywnych skutków ubocznych.

Sesja mezoterapii składa się z kilku zastrzyków. Miejscowy środek znieczulający jest używany do znieczulenia obszaru, w którym będą wstrzykiwane składniki. Następnie mieszanina tych składników jest wstrzykiwana do środkowej warstwy skóry. Liczba sesji wstrzykiwania będzie zależała od nasilenia problemu skórnego. Po zakończeniu sesji mezoterapii, możesz wrócić do swoich zwykłych zajęć.

Mezoterapia może również pomóc zmniejszyć wygląd głębokich linii lub zmarszczek. Mogą one być zlokalizowane, jak na przykład “kurze łapki” wokół oczu lub “linie wargowe” wokół ust. Niektóre osoby mogą mieć również skórę skórzastą w wyniku starzenia się i czynników związanych ze stylem życia. Niezależnie od przyczyny, mezoterapia może pomóc zmniejszyć lub wyeliminować te oznaki.

Zabieg jest procedurą nieinwazyjną, która wykazała wysoki poziom sukcesu. Procedura mezoterapii wymaga trzech sesji w ciągu trzech miesięcy. Ponadto, pozwala skórze na szybką regenerację po każdej terapii. W większości przypadków można spodziewać się zauważalnych rezultatów po trzech tygodniach. Mezoterapia jest zalecana dla osób, które chcą zmniejszyć widoczność zmarszczek na twarzy lub szyi.

Odchudzanie

Odchudzanie za pomocą mezoterapii polega na wstrzykiwaniu leków topiących tłuszcz bezpośrednio w miejsca problemowe. Zabieg ten jest doskonałym sposobem na uzupełnienie regularnej rutyny odchudzającej. Zastrzyki utleniają tłuszcz, osłabiają tkanki łączne i zwiększają produkcję komórek, które uwalniają zmagazynowany tłuszcz. Zabieg ten jest zwykle stosowany w połączeniu z dietą i programem ćwiczeń.

Zabieg może zmniejszyć wagę danej osoby o kilka kilogramów. Chociaż niektóre badania sugerują, że mezoterapia może pomóc ludziom schudnąć w niektórych przypadkach, niektóre z głównych obaw obejmują potencjał powikłań i infekcji w miejscach wstrzyknięcia. Ponadto, zabiegi mezoterapii mają ograniczone wielkości próbek i powinny być stosowane tylko na niewielkim obszarze.

Mezoterapia może być również stosowana w leczeniu cellulitu, dzięki czemu skóra może wydawać się jędrniejsza. Może również pomóc w redukcji rozstępów i poprawić elastyczność skóry. W serii zastrzyków w problematyczne miejsca wykorzystuje się substancje lecznicze, które występują naturalnie w organizmie. Zastrzyki zmieniają strukturę tkanki, uwalniając enzymy i aminokwasy. Substancje te są metabolizowane przez organizm i wydalane przez nerki.

Choć zabiegi mezoterapii mogą być bardzo skuteczne, powikłania nie należą do rzadkości. Warto pamiętać, że mezoterapii nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, matki karmiące oraz diabetycy. Zabieg może powodować krwawienie i siniaki w miejscach wstrzyknięć. Dyskomfort jest jednak niewielki i większość osób może powrócić do swoich normalnych zajęć bezpośrednio po zabiegu. Procedura trwa zazwyczaj od dwudziestu do trzydziestu minut. Większość pacjentów potrzebuje od ośmiu do dziesięciu zabiegów, aby zobaczyć rezultaty, choć osoby szczupłe mogą wymagać mniejszej liczby zabiegów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy kolagen pomaga na cellulit?
Czytaj Dalej

Czy kolagen pomaga na cellulit?

Kolagen jest substancją występującą w ludzkiej skórze. Wzmacnia tkanki łączne i zagęszcza skórę właściwą. Jest również korzystny w…