Czy morsowanie naprawdę pomaga na cellulit?

Czy morsowanie naprawdę pomaga na cellulit?

Wiele kobiet jest ciekawych, czy morsowanie rzeczywiście pomaga im pozbyć się cellulitu. Jest to substancja przewodząca prąd elektryczny, którą nakłada się na obszary dotknięte cellulitem. Osoby, które spróbowały tego zabiegu zauważyły redukcję cellulitu i zmniejszenie rozmiaru obszaru. Nie jest on jednak pozbawiony skutków ubocznych.

Skutki uboczne morsowania

Morsowanie na cellulit to zabieg, który działa poprzez stymulację układu limfatycznego. Wykazano, że zabieg ten zmniejsza cellulit i opiera się na nowej hipotezie patofizjologicznej. Podaje się go pacjentom w dziesięciu sesjach w ciągu dwóch tygodni. Pacjenci przechodzili standardowe oceny fotograficzne swojego stanu po każdym zabiegu, który następnie był oceniany przez dwóch egzaminatorów. Pomiary ud i brzucha każdego pacjenta były oceniane w celu określenia wielkości zmiany, jak również tego, czy byli oni zadowoleni z wyników.

Choć w niektórych badaniach odnotowano pozytywne wyniki, to jednak pojawiły się efekty uboczne – zasób ten jest udostępniony przez serwis magiamieszkania.pl. Niektóre osoby zgłaszały obrzęk, podrażnienie skóry lub stan zapalny po zastosowaniu morsowania. Te działania niepożądane mogą być nasilone przez inne choroby skóry lub mogą nawet spowodować jej uszkodzenie.

Skuteczność leczenia RF

Udowodniono, że leczenie cellulitu za pomocą częstotliwości radiowej (RF) jest skuteczne w redukcji cellulitu. Technika ta oddziałuje na głębiej położoną podskórną tkankę łączną i tłuszcz w celu uzyskania bardziej napiętej skóry. Wywołuje również reakcję metaboliczną, która poprawia teksturę skóry. Coraz więcej dowodów klinicznych potwierdza skuteczność tej metody.

Zabiegi RF są wykonywane przy użyciu bipolarnej konstrukcji elektrody. Dzięki temu energia może być dostarczana bardziej bezpośrednio do skóry właściwej, która jest odpowiedzialna za cellulit. Urządzenie bipolarne posiada również mechanizm chłodzący, dzięki czemu pacjenci po zabiegu mogą wrócić do normalnej aktywności. Odzież kompresyjna

Odzież kompresyjna

to skuteczna metoda pomagająca zmniejszyć widoczność cellulitu. Poprawiają one krążenie i pomagają zapobiegać powstawaniu owrzodzeń żylnych. Mogą one również pomóc osobom chorym na raka w zmniejszeniu obrzęku ramion, rąk i nóg. Zwiększone krążenie pomaga w usuwaniu odpadów z mięśni i sprzyja szybszej regeneracji po uciążliwych ćwiczeniach.

Pończochy antycellulitowe wykorzystują specjalne materiały tekstylne i biokryształy do poprawy krążenia i metabolizmu komórek. W rezultacie poprawia się krążenie, co pomaga w stopieniu tłuszczu i eliminacji toksyn. To z kolei sprzyja poprawie napięcia skóry. Retinol

Retinol jest składnikiem, który jest popularny w odmładzaniu skóry i może zmniejszyć wygląd cellulitu. W rzeczywistości składnik ten znajduje się w niektórych z najbardziej skutecznych kremów na cellulit dostępnych na rynku. Pomaga on pogrubić naskórek i poprawia teksturę skóry. Jednak stosowanie kremów z retinolem powinno odbywać się z rozwagą. Mogą one powodować zaczerwienienia i podrażnienia.

Stosowanie kremu z retinolem jest skuteczne w leczeniu cellulitu, ponieważ stymuluje wzrost kolagenu. Pomoże to napiąć skórę i wypełnić dołeczki. Ponadto, poprawa napięcia skóry sprawi, że cellulit będzie mniej widoczny. Zaleca się przestrzeganie zdrowej diety i wykonywanie dużej ilości ćwiczeń fizycznych, aby osiągnąć lepsze wyniki. Ważne jest również, aby pozostać nawodnionym, szczególnie w lecie.

Utrata wagi

W niedawno przeprowadzonym badaniu oceniono skuteczność utraty wagi z morsowaniem w przypadku cellulitu u szczupłych kobiet. Do badania włączono pacjentki z klinicznie zdiagnozowanym cellulitem, a kryteria wykluczenia obejmowały otyłość i obrzęki. Uczestnicy przeszli 1,5 godziny dziennie manualnego drenażu limfatycznego w celu leczenia cellulitu. Wyniki tego badania były obiecujące, stwierdzono zmniejszenie objętości cellulitu w miejscu o największej średnicy.

Naukowcy odkryli technikę, która ma niezwykłą skuteczność w leczeniu cellulitu. Technika ta polega na stymulowaniu układu limfatycznego w celu pobudzenia procesów fizjologicznych organizmu. Zwiększone krążenie krwi powoduje tymczasowe napompowanie skóry.

Ćwiczenia

Ćwiczenia to jeden z najlepszych sposobów na utratę cellulitu. Nie tylko pomaga spalić tłuszcz, ale także poprawia napięcie skóry. Musisz jednak uważać, aby nie przesadzić. Nadmierne ćwiczenia mogą w rzeczywistości zwiększyć ryzyko zawału serca. Dlatego, jeśli chcesz stracić cellulit, powinnaś ograniczyć ćwiczenia sercowo-naczyniowe i unikać intensywnego sprzętu cardio.

Zbilansowana dieta to kolejny dobry sposób na zmniejszenie cellulitu. Ważna jest dieta o niskiej zawartości tłuszczu i wysokiej zawartości warzyw i owoców. Unikaj przetworzonej żywności i alkoholu. Ponadto, pij dużo wody. To wypłucze toksyny z Twojego organizmu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Powiększanie ust kwasem hialuronowym - czy jest niebezpieczne?
Czytaj Dalej

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Jeśli zastanawiasz się jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule dowiesz się…
Czy peeling pomaga na cellulit?
Czytaj Dalej

Czy peeling pomaga na cellulit?

Szorowanie skóry może pomóc pozbyć się cellulitu, ale ważne jest, aby upewnić się, że robisz to delikatnie. Peelingi…