Czy tabletki na cellulit pomagają? Lista suplementów na pozbycie się cellulitu

Czy tabletki na cellulit pomagają? Lista suplementów na pozbycie się cellulitu

Jeśli szukasz suplementów na cellulit, istnieje kilka różnych rodzajów, z których możesz wybierać. Niektóre z nich zawierają naturalne składniki, takie jak wyciąg z koli, który w wielu badaniach wykazał, że redukuje cellulit. Inne zawierają kofeinę, która może pomóc spalić tłuszcz i zwiększyć krążenie.

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem klinika-kosmetologii.pl

Aronia zmniejsza cellulit

Wykazano, że zawartość antyoksydantów i fenoli w aronii zmniejsza widoczność cellulitu. Sok z aronii może również poprawiać krążenie i właściwości morfologiczne skóry. Potrzeba jednak więcej badań, aby to potwierdzić. W międzyczasie spożywanie aronii może niekoniecznie zmniejszyć cellulit.

W jednym z badań stwierdzono, że picie skoncentrowanego soku z aronii przez 90 dni zmniejszyło widoczność cellulitu u kobiet z nadwagą i otyłością. Stwierdzono również pozytywny wpływ na insulinooporność i przyrost masy ciała. Dalej, zawarte w owocach antyoksydanty są w stanie regulować poziom “złego” cholesterolu i cukru we krwi. Może to zmniejszyć ryzyko wystąpienia cukrzycy i chorób sercowo-naczyniowych.

Żywność o wysokiej zawartości błonnika

Poza owocami i warzywami, możesz również spożywać suplementy o wysokiej zawartości błonnika lub żywność na cellulit. Niektóre z tych produktów zawierają wysoki poziom polifenoli i przeciwutleniaczy, które pomagają poprawić krążenie i zmniejszyć cellulit. Ponadto produkty te zawierają białka i aminokwasy, które są niezbędne do produkcji kolagenu i tkanki łącznej. Możesz również włączyć je do swojej diety, dodając do ulubionych sałatek, zup czy kanapek.

Żywność bogata w fitoskładniki i bioflawonoidy również może pomóc Ci pozbyć się cellulitu. Niektóre z nich zawierają witaminy, które wspomagają produkcję kolagenu i chronią komórki skóry. Ponadto, niektóre z nich mogą poprawić Twój nastrój i zmniejszyć poziom stresu. Stres, jak być może wiesz, zwiększa magazynowanie tłuszczu i sprzyja powstawaniu cellulitu. Dlatego ważne jest, aby zmniejszyć stres, który jest jedną z głównych przyczyn powstawania cellulitu.

Bioaktywne peptydy kolagenowe

Jeśli szukasz sposobu na redukcję cellulitu i odzyskanie jędrności, rozważ zastosowanie bioaktywnych peptydów kolagenowych. Suplementy te to mniejsze wersje kolagenu, które zostały zsyntetyzowane przy użyciu hydrolizy kolagenu zwierzęcego. Peptydy zwiększają produkcję kolagenu w organizmie, co skutkuje gładszą i jędrniejszą skórą. Chociaż potrzeba więcej badań, aby potwierdzić ich skuteczność, niektóre badania wskazują, że mogą one znacznie zmniejszyć wygląd cellulitu.

W niedawnym badaniu opublikowanym w Journal of Medicinal Food stwierdzono, że bioaktywne peptydy kolagenowe zmniejszyły cellulit u kobiet z nadwagą i o średniej wadze. Badanie wykazało również, że bioaktywne peptydy kolagenowe poprawiły elastyczność i grubość skóry, w porównaniu do grupy placebo.

Ćwiczenia

Tabletki na cellulit nie są jedynymi dostępnymi opcjami pozbycia się tej dolegliwości, ponieważ regularne ćwiczenia mogą pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu. Ćwiczenia zwiększą masę mięśniową i zmniejszą tkankę tłuszczową, zmniejszając wygląd cellulitu i poprawiając pewność siebie. Problem z cellulitem polega na tym, że trudno jest się go całkowicie pozbyć za pomocą samych ćwiczeń. Aby to osiągnąć, będziesz musiał stracić tkankę tłuszczową, jednocześnie zwiększając masę mięśniową, aby osiągnąć punktowe stonowanie.

Połączenie ćwiczeń i tabletek na cellulit może być najlepszym rozwiązaniem. Ćwiczenia zwiększają metabolizm, który szybciej spala kalorie podczas ćwiczeń. Ćwiczenia mogą również zmniejszyć liczbę komórek tłuszczowych oraz zwiększyć krążenie i drenaż limfatyczny.

Stres

Chociaż cellulit nie jest dolegliwością zagrażającą życiu, może być nieprzyjemnym problemem dla niektórych osób. Może być bardziej widoczny, jeśli niedawno przytyłaś lub jesteś w ciąży. Może być również spowodowany stresem, który przyczynia się do powstawania stanów zapalnych i oznak starzenia. Wysoki poziom kortyzolu i katecholamin w organizmie jest związany z cellulitem.

Liposukcja

Procedury chirurgiczne, takie jak liposukcja, są dostępne w leczeniu cellulitu. Chociaż procedury te mogą poprawić wygląd cellulitu, nie mogą rozwiązać jego podstawowych przyczyn, takich jak złogi tłuszczu. Ponadto, nie napinają one skóry ani nie usuwają dołków. Jeśli masz luźną skórę, możesz rozważyć inne zabiegi, takie jak brzuszek lub lifting twarzy.

Liposukcja to zabieg chirurgiczny, który może wyeliminować cellulit i komórki tłuszczowe z określonych obszarów ciała. Jednak może ona mieć również niekorzystne skutki uboczne. Cellulit i komórki tłuszczowe mogą pojawić się ponownie i zwęzić naczynia krwionośne, co wymaga trwałej zmiany diety i stylu życia. Lasery

Lasery na cellulit to nowa opcja leczenia, która oferuje obiecujące wyniki. Cellulit to powszechna choroba skóry, która powoduje dołeczki i grudki pod skórą. Ten stan skóry jest spowodowany przez powiększone złogi tłuszczu. Stan ten może być również spowodowany stopniowym spadkiem produkcji kolagenu. Ten stopniowy spadek może dodatkowo zmniejszyć elastyczność i jędrność skóry. Chociaż ćwiczenia i zdrowa dieta mogą pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu, metody te nie mogą zająć się podstawowymi przyczynami.

Lasery do leczenia cellulitu polega na skupieniu światła na docelowym obszarze. Urządzenie świetlne wykorzystuje kombinację lasera niskoenergetycznego, włókna bocznego i kaniuli z czujnikiem temperatury. Laser podgrzewa obszar dotknięty cellulitem, co skutkuje poprawą wyglądu. Wpływ lasera na adipolizę i przerwanie włóknistej przegrody jest jednak niewielki. Zabiegi laserowe wygładzają jednak powierzchnię skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane